Telefonum Donuyor Ne Yapmalıyım ?

Akıllı telefonlar acaba ne kadar akıllı dediğimiz elbetteki  bazen olmuştur, çevremizdeki bazı insanlardan akıllı telefonların donma sorunuyla...

Telefonum Donuyor Ne Yapmalıyım ?
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2014 - Yazar: sncr_1

Akıllı telefonlar acaba ne kadar akıllı dediğimiz elbetteki  bazen olmuştur, çevremizdeki bazı insanlardan akıllı telefonların donma sorunuyla ilgili  bu telefon akıllı ama donuyor diye mizahi yaklaşımlarda bulunuyor. Akıllı telefonların donma problemleri iki farklı sebepten olabilir. Birincisi telefonunuzda eğer arkaplan da çalışan aşırı bir uygulama hacmine sahipse elbetteki donabilir telefonlarda android yada ios olsun farketmez aynı bilgisayarlar gibi belirli bir işlemci kapasitesine sahiptir.Telefonunuzda yaptığınız bu işlemler eğer kapasiteyi zorluyorsa elbette donabilir bu oldukça normaldir. donma sorunuyla ilgili bir ikinci neden telefonunuzda zararlı yazılımlar bulunabilir bu zararlı yazılımlar sistem dosyalarının içerisine karışmak için işlemciyle büyük bir savaş içinde olurlar bu savaş sırasında da işlemci ısınır ve telefonunuzda donma olabilir.

telefon donma problemi çözümü

Telefonunuzun Donma Sorununa Karşı Almanız Gereken Önlemler;

1.) Gereksiz uygulamaları telefonunuzda barındırmayın.

2.) Mutlaka bir virüsten koruma yazılımı bulundurun.

3.) Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatın bu özellikle donmaya sebebiyet veren en büyük nedenlerdendir.

4.) Eğer hiç bir şey fayda etmiyoruz telefonunuza baştan bir room atın. Telefonunuzun sistem dosyaları bozulmuş olabilir.

 

Yukarıdaki önemleri aldığınız zaman telefonunuzun donma sorunu bir nebze yada daha fazla çözülmüş olacak. Eğer telefonunuzun artık yeni teknolojiye ayak uyduramıyorsa muhakkak değiştirme zamanı gelmiştir.

  1. Ya benim tabletim var samsung galaxi tab 3 bir oyun aciyorum acilirken sure doluyor ama belli bjr noktada donuyor ve tablet cok yavas

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir