E-Nabız Hizmeti Devreye Girdi

Her alanda aktif bir şekilde kullanılan teknolojik gelişmeler, en nihayetinde elektronik devlet platformlarında da yerini almıştı. Her insanın...

E-Nabız Hizmeti Devreye Girdi
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı:

Her alanda aktif bir şekilde kullanılan teknolojik gelişmeler, en nihayetinde elektronik devlet platformlarında da yerini almıştı. Her insanın dilediği gibi devlet ile ilgili olan sorunlarında ya da ihtiyaçlarında kullandığı e-devlet sistemi, pek çok alanda aktif olarak değerlendirilmekteydi. Son olarak ise devreye, elektronik sağlık hizmetleri girdi. Artık vatandaşlar, sağlık karnesi taşımak yerine e-nabız uygulamasını ceplerinde gezdirebilecekler. Üstelik bu uygulamanın diğer bir adı da, dijital sağlık karnesi…

Sağlık karnelerinde yer alan önceki teşhis ya da tedaviler, e-nabız sisteminde de yer alacak. Kullanılan ilaçlardan kişinin hastalık öyküsüne kadar pek çok nokta, e-nabız sistemi içinde bulunacak. Tüm bunların yanı sıra, en doğru teşhislerin konması ve en doğru müdahalelerin yapılması için de bu sistem devrede olacak.

Öte yandan e-nabız platformunun tüm devlet hastaneleri ve sağlık kuruluşları ile bağlantılı olduğu, anlık veri paylaştığı, verilere göre değerlendirmelerin yapıldığı biliniyor. Her ilde, yanınızda herhangi bir sağlık karnesi ya da benzeri evrak olmadan bile, eğer bilgilerinize erişim konusunda izin verirseniz, sistem üzerinden sağlık durumunuz ve geçmişiniz incelenebiliyor. Bu şekilde de bilgisayar sistemi olan her noktada kendiniz ile ilgili en doğru kararı almak için söz konusu bilgilere göz atılıyor.

Enabiz.gov.tr adresi ile faal olan platform, elektronik sağlık hizmetleri konusunda adeta bir çığır açarak kendini fazlasıyla gösteriyor.
adana escort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir