Microsoft Fotoğraftan Yaş Tahmin Eden Çalışmasını Duyurdu: How-Old.net!

Windows 10 işletim sisteminin geliştirilme aşamasında birbirinden iddialı açıklamalar ve hamleler yapan Microsoft, son olarak çeşitli API...

Microsoft Fotoğraftan Yaş Tahmin Eden Çalışmasını Duyurdu: How-Old.net!
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.330

Windows 10 işletim sisteminin geliştirilme aşamasında birbirinden iddialı açıklamalar ve hamleler yapan Microsoft, son olarak çeşitli API uygulamalarını da basına tanıttı. BUILD 2015 bünyesinde pek çok detayın gün yüzüne çıktığı bu konu, takip eden projeler ile birlikte çok daha renkli bir hale geldi. Özellikle de Face API ile ilintili olarak yaratılan how-old.net çalışması piyasaya çıkar çıkmaz büyük ilgi gördü.

Söz konusu web sitesi, fotoğraflardan kişilerin kaç yaşında olduğunu tahmin etmeye çalışıyor. Bu şekilde bir yüz tanıma sistemi bulunan uygulamanın aynı zamanda bu yüzleri hatırlama fonksiyonu da uygulamada yer alıyor. Sisteme gösterilen fotoğraflar üzerinde tahmin yürüten site, bu sayede fotoğraflardaki kişilerin kaç yaşında olduğunu tahmin ederek bir çıktı sağlıyor.

Windows 10 bünyesinde birbirinden farklı API’ler ile kullanıcıları şaşırtacak olan Microsoft, ortaya koyduğu öncü çalışmalarla birlikte şimdiden pek çok anlamda güncem olmayı başardı bile. Basının ünlülerin fotoğraflarından çeşitli çalışmalar yapması, işin daha ilk günden magazinel bir boyuta sarkmasını da bizlere gösteriyor.

Herkesin şu an bile sisteme girerek çeşitli fotoğrafları gösterebildiği, fotoğraflarından dolayı sistemin yaş tahminlerinin kolaylıkla öğrenilebildiği bu platform oldukça aktif şekilde kullanılmaya başlandı. How-old.net, önümüzdeki süreçte bazı yenilikler ile de kullanıcıların karşısına çıkartılacak ve bu yenilikler de yine Windows 10 hakkında bir takım ipuçları verebilecek…
gaziantep escort bayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir