Iphone ve Ipad Üzerinden Televizyon İzlemek Mümkün

Dünya genelinde kullanılan Iphone ve Ipad ürünleri, pek çok ihtiyacı doğrudan karşılıyor. Günlük alışkanlıklar noktasında da aktif olmak...

Iphone ve Ipad Üzerinden Televizyon İzlemek Mümkün
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 389

Dünya genelinde kullanılan Iphone ve Ipad ürünleri, pek çok ihtiyacı doğrudan karşılıyor. Günlük alışkanlıklar noktasında da aktif olmak isteyen ürünlerin, bazı takviye yazılımlar ve teknolojiler ile bunları da gerçekleştirdiği görülüyor. Son olarak, televizyon izleme teknolojisi anlamında bir gelişme ile bu ürünler karşımıza çıkmış durumda.

Equinux firmasının geliştirerek kullanıcıların beğenisine sunduğu tizi+ ürünü, anten üzerinden aldığı yayınları Iphone, Ipad ya da Ipod ürünlerine yansıtarak televizyon izlenmesini sağlıyor. Televizyon izlerken gereken tek şeyin antenden alınan TV sinyalleri olduğu düşünülünce, bulunduğunuz mekanda bu sinyallerin alınması karşılığında herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. Bir örnek ile desteklemek gerekir ise, metro gibi anten sinyallerinin zayıf hatta hiç olmadığı noktalarda bu cihazın size yararı olmayacaktır.

Her ne kadar ücretsiz bir TV yayını izleme imkanı sağlasa da, ürünün fiyatının da 200 Euro gibi bir miktar olduğunu unutmamalısınız.

Cihazın çalışma prensibi ise, havadaki TV sinyallerinin alınıp 802.l1b/g standardı ile Wi – Fi sinyaline dönüştürülmesi ve akabinde iOS işletim sistemli cihaza aktarılması şeklinde gerçekleşiyor. Yani, elinizdeki iOS cihazınızın tizi+ cihazına bağlı olması gerekiyor.

Son bir uyarı da tizi+ cihaz ayarlarına şifre koymak ile ilgili… Tıpkı Wi – Fi modeminizde olduğu gibi, tizi+ cihazınızın ayarlarına da şifre koymalısınız. Yoksa cihazı her tanıyan telefon bu hizmeti kullanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle