Microsoft Mathematics

Matematik ve matematiksel çizimler alanında bir çığır açan Microsoft Mathematics programı, hem çalışanlar hem de öğrenciler için harika bir...

Microsoft Mathematics
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.555 views

Matematik ve matematiksel çizimler alanında bir çığır açan Microsoft Mathematics programı, hem çalışanlar hem de öğrenciler için harika bir yardımcı program özelliğinde yer alıyor. Söz konusu programda her anlamda matematik işlemleri yapılabildiği gibi, programın temelindeki tek özellik bununla da sınırlı kalmıyor. 2B ve 3B olarak çizim de yapabilen program, grafik hesap makinesi adı ile de biliniyor. Program kullanıcısına adım adım denklem çözümlerini de anlatıyor ve daha pek çok kullanışlı araç kullanıcıya sağlanmış oluyor.

microsoft-math-13

Daha çok okul çağındaki öğrenciler ve gençler için faydalı bulunan Microsoft Mathematics programı, cebir, temel cebire giriş, trigonometri, kimya ya da fizik gibi konularda da öğrencilere yardımcı oluyor ve öğrenim sürecinde söz konusu programın büyük bir desteği gerçekleşiyor. Yüksek matematik alanına da çeşitli konulardan girişler yapan program, tıpkı taşınabilir bir hesaplama programı gibi tasarlanmış durumda. Yani program, beyne hitap ettiği kadar, pratik kullanıma da uygun denebilir.

Programın en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de, Türkçe dil desteğinin olmasıdır. Yani Türk kullanıcılar, programın kullanılması sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadırlar. Bu noktadan bakıldığında, program ara yüzünün de oldukça sade ve pratik kullanıma dayalı olduğu söylenebilir. Ayrıca programın ücretsiz olması, benzer hesaplama ve hesap makinesi programlarından daha avantajlı bir durum da sağlamaktadır.

32 bit sürümünü indirmek için tıklayınız
64 bit sürümünü indirmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları