Namaz Vakitleri Programı

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her alanda etkisini gösteren yeni gelişmeler, ibadet konusunda da kendine yer bulmaktadır. Müslümanlar için...

Namaz Vakitleri Programı
Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.184 views

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her alanda etkisini gösteren yeni gelişmeler, ibadet konusunda da kendine yer bulmaktadır. Müslümanlar için gün boyunca 5 ayrı vakitte kılınan namaz vakitleri de, artık akıllı uygulamalar ve hatırlatıcı servisler sayesinde daha pratik şekilde öğrenilmeye başlanmıştır. Namaz Vakitleri Programı, bu noktada devreye girmektedir.

namaz_vakitleri_programi_program

Söz konusu program aracılığı ile konumunuz neresi olursa olsun namaz vakitlerini kaçırmayacaksınız. Program, bildirdiğiniz konuma göre size namaz vakitlerini hatırlatırken, aynı zamanda kıble yönü belirtme gibi farklı özelliklerle de hizmet edecektir.

Hicri ve miladi takvimden tarihler ile beslenen programda, bir sonraki namaz vaktine ne kadar süre kaldığı, önemli dini günlerin bilgisi, Türkçe ve İngilizce arabirim özellikleri, kerahat vakitleri, Ramazan ayı boyunca Ramazan imsakiyesi, temkin süreleri ve daha pek çok noktanın belirtildiği görülmektedir. Her anlamda Müslümanlara yardımcı olan bu program, teknolojinin nasıl da güzel ve ulvi yollarda kullanılabildiğine de iyi bir örnek oluşturmaktadır.

Namaz vakitlerinin hesaplanması konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam Alemi Birliği, Mısır Kadastro Müdürlüğü, Ümmü’l-Kura Üniversitesi, Kuzey Amerika İslam Birliği, Karaçi İslam İlimleri Üniversitesi, Tahran Üniversitesi ve Leva Araştırma Enstitüsü gibi alanında uzman ve çok önemli kurumların yardımını alan Namaz Vakitleri Programı, pratik kullanımı, kişisel ayarların yapımına izin vermesi ve rahat anlaşılabilme yönleri ile beraber sizler için harika bir yardımcı olacaktır.

Programı indirmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları