Android Telefon ve Tabletlerde Güvenli Modda Açma ve Kullanma

Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde güvenli modda kullanmak ve güvenli moda girmeniz için yapmanız gereken işlemleri aşağıda 4...

Android Telefon ve Tabletlerde Güvenli Modda Açma ve Kullanma
Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 11.659

Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde güvenli modda kullanmak ve güvenli moda girmeniz için yapmanız gereken işlemleri aşağıda 4 farklı soru başlığı altında sizler için birleştirdik.

Android telefonda güvenli mod ( safe mode ) nedir ?

Android işletim sistemine sahip telefon yada tabletlerde güvenli mod orjinal adıyla safe mode aynı bilgisayardaki güvenli mod gibi sadece telefon yada tabletin çalışmasını sağlayan yazılımların aktif olduğu sonradan yüklenen yada gereksiz olan programların açılmadığı bir güvenlik modudur.

android güvenli mod nedir

Android telefonda güvenli moda ( safe mode ) neden ihtiyaç duyulur ?

Android işletim sistemine sahip telefon yada tabletlerimizde, sistemin düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyecek programlar var ise yada bir program başka bir programla çakışıyor veyahut silinmiyorsa kesinlikse bu program kaldırmak gerekir, safe mode yani güvenli mod tamda burada işinize yarayacak ve güvenli moddayken çakışan programları kaldırabileceksiniz.

android güvenli mod açılmış hali

Android telefonda güvenli mod ( safe mode ) nasıl açılır ve android güvenli modda kullanma işlemi nasıl?

Öncelikle Android telefon yada tablet hangisini kullanıyorsanız kapalı konuma getiriyoruz,  cihazımız tamamen kapandıktan sonra power tuşu yani açma tuşuna basıp cihazımızı açıyoruz, tabletinizin yada telefonunuzun markasının logosunu gördüğünüz anda yani power tuşuna bastıktan sonra gelen ilk görüntüde  sol taraftaki ses açma ve ses kapama tuşlarına aynı anda basıyoruz dikkat edilmesi gereken nokta bas çek yapmıyoruz basılı tutuyoruz.

android güvenli mod kapatma

Android telefonda güvenli mod ( safe mode ) nasıl çıkılır bir türlü kapanmıyor ?

Herşeyi yaptınız android cihazınızdan güvenli moda girdiniz ama çıkamıyor musunuz ? korkmayın telefonunuz yada android yazılımınız bozulmadı cihazınızı açıp kapatın normal moda geri geçecektir eğer geçmezse telefon kullanan takipçilerimiz sim kartını çıkarıp taksın düzelecektir.

  1. Tablette nasıl yapcaz ben sıfırladım şimdide güç tuşuna basılı tutunca resetleme çıkıyor ses tuşü da çalışmıyor ne yapcaz acil yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.