Tablet Pc Android Yazısında Takılıyor yada Kalıyor mu ?

Tablet bilgisayarınız android yazısında takılıyor mu ? , hiç ilerlemiyor mu ? , sürekli açıp kapattığınız halde hep aynı hataya mı...

Tablet Pc Android Yazısında Takılıyor yada Kalıyor mu ?
Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı:

Tablet bilgisayarınız android yazısında takılıyor mu ? , hiç ilerlemiyor mu ? , sürekli açıp kapattığınız halde hep aynı hataya mı alıyorsunuz ? sizler için bu sorunun çözümünü araştırdık. Tablet bilgisayarlar ucuz ve hızlı bir şekilde piyasaya sürülmesiyle maalesef bütün tabletler aynı kaliteye sahip değil özellik olarak aynı olsa dahi içerisinde elektronik aksam bakımında kalite kalite ayrılır. Örneğin ; samsung galaxy tab serisinin bir cihazıyla xpad tablet ypad tablet’leri aynı kefeye koyamazsınız. En basitinden samsung serisi tabletlerde koruma modu olmasına rağmen diğer tabletlerde bu durum söz konusu değildir nedir bu koruma modu ? koruma modu ani kapanmalar için cihaz tarafından ayarlanan bir b planıdır diyebiliriz, tabletinizin şarjı bittiği zaman sistme dosyalarına zarar gelmesin diye güvenli bir şekilde kapatır ama çoğu çin malı ürünler cihazdaki bütün elektriği son noktasına kadar sömürerek cihazın güvenli bir şekilde kapanması için elektrik bırakmaz buda her seferinde olmasa da zaman zaman Tablet bilgisayarımızda olumsuz etkiler bırakır.Nedir bu olumsuz etkiler ? öncelikli sorunumuz olan Tablet Pc Android Yazısında Takılıyor  yada Tablet Pc Android Yazısında kalıyorsa , işte bu sebepten ötürü ekranda takılma yapabilir.

 

Neden tablet pc android yazısında takıldığının birinci sebebini öğrendik ancak bu sorun sadece bir sebepten ötürü değil başka nedenler ötürüde ortaya çıkabilir nedir bu tablet pc android ekranında takılması onlardan da bahsedelim. Bir diğer neden android tabletinize yüklediğiniz programlardan kaynaklanmaktadır.Bu zararlı yazılımlar sistem dosyalarınıza zarar vermiş veyahut aktif olarak tabletin çalışmasını sağlayan sistem dosyalarını silmiş olabilir ve bu yüzden tablet bilgisayarınız android yazısında takılıyor olabilir.Üçüncü ve en büyük sorun tabletinizin elektronik aksamından kaynaklanan bir sorundur daha detaylı bir şekilde söylenecek olursa işlemci (cpu) diyebiliriz eğer tabletiniz ucuz çin malı 100 liralık tabletlerden ise tableti tamir ettirmekle uğraşmayın 70-80 lira civarına geçici tamir işlemini yapılıyorlar ancak orjinalinin yerini maalesef tutmuyor tabikide tamirciden tamirciyi de bu işlem farklılık gösterebilir cihazınız ucuz olduğunu varsayalım cihazı tamir ettirmeyin parça fiyatına bilgisayarcı ve telefonculara satabilirsiniz ee bunlar tamir edip satar kesin diye düşünmeyin 🙂 emin olun ikinci el tablet satışı pek bir para etmiyor bozuk yada ikinci el tablet alan iş yerleri cihazın kamerası, dokunmatiği , ekranı gibi onları değerlendiriyorlar sizin gibi müşteriler eğer tamir edilecek ürünlerde ikinci el parça kullanılmasını onaylarsa daha uygun fiyata ikinci el takılıyorlar ve parçalarınızı değerlendiriyor  umarım sizin tablet bilgisayarınız işlemci sorunundan ötürü android yazısında takılmıyordur.

android

Şimdi genel olarak tablet pc android yazısında neden takılıyor onları öğrenmiş olduk. Peki ya Tablet Pc Android Yazısında Takılıyorsa ne yapılmalı onlardan bahsedelim.

 

1.) tablet bilgisayarınıza reset atmanız gerekmektedir. Nasıl reset atılır bilmiyorsanız sitemizin arama kısmına tablet reset atma yazıp gerekli makaleyi okuyunuz.

 

2.) Eğer birinci aşamadaki reset atma işlemini yapamadıysanız cihazının içerisindeki room dosyasıda zarar görmüş demektedir. Android pc’nize room yükleme işlemi yapmanız gerekmektedir.

 

 Peki ya bu android bilgisayarına room yükleme işlemi nasıl yapılır ?

Tabletinizin marka ve modeline göre resmi sitesinde arama yapacaksınız destek ve yüklemeler bölümünde gerekli room dosyasını bulduktan sonra bilgisayarınıza indirin ve tabletinizi usb ile bilgisayara bağlayın kullanım klavuzuna görede room yükleme işlemini yapın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir