LOL fps yükseltme ve ping düşürme

League of legends oyununda fps sorunu ve ping sorunu yaşayanlar için lol fps yükseltme ve ping düşürmek taktiklerini ve nasıl yapılacağını...

LOL fps yükseltme ve ping düşürme
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2015 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 14.947 views

League of legends oyununda fps sorunu ve ping sorunu yaşayanlar için lol fps yükseltme ve ping düşürmek taktiklerini ve nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz. Öncelik Fps yükseltme ve ping düşürme işlemine başlamadan ping nedir?, fps nedir? gelin birlikte onları öğrenelim.

Fps Nedir?
Bilgisayarınızın ekranına saniyede yüklenebilen resim sayısıdır. Yani 5 fps’e sahipseniz ekranınıza saniyede 5 adet resim yüklenebilir. Fps değerinin yüksek olması her zaman için daha iyidir ve daha kaliteli bir performans alırsınız.

Ping Nedir?
Ping internet sağlayıcısıyla bilgisayarınız arasındaki veri alışverişinin süresidir belirtmektedir. Ping seviyesi fps’in aksine ne kadar düşükse o kadar iyi demektir.

LOL fps yükseltme
Anlatılanların aksine lol fps yükseltmek için çıkış yapan programları kurmanıza kesinlikle gerek yoktur bunun yerine alternatif yardımcı programları makalemizin devamında açıklayacağım. Fps yükseltmenin daha doğrusu düşük fps değerinin 4 farklı nedeni vardır. Gelin birlikte neden düşük fps değerine sahipsiniz inceleyelim.

1.) Ekran kartınız yok dahili ekran kartı kullanıyorsunuz yada ekran kartı driverınız ya yüklü değil yada yanlış ekran kartı yüklü. Bunun için ekran kartınızın markası ne ise orjinal ve son sürüm ekran kartını indirin.

2.) Ekran kartınızın oyunun gereksinimlerini karşılamadığı için fps değeriniz düşük geliyor olabilir. Bunun çözümü için oyuna giriş yapıp grafik ayarlarını bir nebze düşürmeniz gerekmektedir. Ayrıca aynı işlemi bilgisayarda da uygulayarak daha iyi performans elde edilebilir. Bunun içinde bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp özelliklere girin daha sonra performans menüsünün ayarlar bölümüne giriş yapıp en iyi performans için ayarla seçeneğini tıklayıp daha iyi bir fps değerine sahip olabilirsiniz.

3.) Bilgisayarınıza virüs bulaşmış ve arka planda sizden habersiz bir çok işlem yapıp hem işlemcinizi hemde grafik kartınızı zorluyor olabilir güzel bir format yada anti virüs programı sorunu bu sorunu çözebilirsiniz.  Benim bilgisayarımızda virüs yok ama sistem dosyalarım arızalanmış olabilir diyorsanız C cleaner programını indirip hem çerezleri ve bellekteki dosyaları temizleyin hemde kayıt defteri hatalarını taratıp bu hataları program aracılığıyla düzeltin. Bu sayede lol fps değerini yükseltebilirsiniz.

4.) Bilgisayarınızda hiç bir sorun yok ama teknolojinin çok gerisinde kalmış bir cihaz olabilir Lol’e gelen yeni güncellemeler ve grafikler yüzünden artık bilgisayarı ilk aldığınız günkü gibi kullanamayabilirsiniz bunun için yapacak tek şey 🙂 cevabını siz biliyorsunuz size bırakıyorum 🙁

LOL ping düşürme
Online oyun oynarken ping’in yüksek olması gerçekten çok sinir bozucu bir şey Allah düşmanımızın başına vermesin hele ki telafisi olmayan turnuva ve maçlarda bu sorunların yaşanması büyük kayıplara yol açıyor ve oyunda istediğiniz ping değerini alamayınca oyundan zevkte alamıyorsunuz. Şimdi gelelim lol’de nasıl ping düşüreceğimize aslında bunu sadece lol için söylemek biraz bencilce olabilir o yüzden genel olarak açıklayalım ve yüksek pingin olası nedenlerini ve çözüm yollarında bahsedelim.

Lol yüksek ping sorunları ve çözüm yöntemleri

1.) internet sağlayıcınızdan kaynaklı sorunlar olabilir. Bunun için internet sağlayıcı firmanızı arayıp sistem üzerinden internet hızınızı ölçüp herhangi bir sorun olup olmadığını ve çözüm yollarını karşılıklı konuşarak anlaşabilirsiniz.

2.) İnternet sağlayıcınızda herhangi bir problem yoksa bilgisayarınızda virüs olabilir bu virüsler internetten veri alışverişi yapıyor olabilir ve sizin internet hızınızı düşürüyor olabilirler iyi bir format yada virüsleri temizlemeniz sorunlarınızı giderebilir.

3.) İnternetinizi sadece sizin kullandığınızdan emin olun. Son zamanlarda modem saldırı olayları çok oluyor ve genelde wps pin açığı sayesinde modeminiz wifi şifresini ele geçirebilirler. Eğer onlarda sizin oyunda olduğunuz vakit internet ortamında film, video ve müzik gibi internetiniz kasacak işlemler yapıyorlarsa lol’de ping sorunu yaşayabilirsiniz. Çözüm ve emin olmak için modem arayüzüne girip modeminize bağlı olan kablosuz ağları kontrol edin. Eğer başkası ağınızda varsa mac filtreleme menüsünden ilgili bilgisayarın mac adresini yazıp internetinizi kullanmanızı önleyebilirsiniz.

4.) Virüs yok, internet sağlayıcınızda da problem yok diyorsanız son zamanlarda internet sağlayıcıların meşhur lafları ev içi kablolamayla alakalı sorun olabilir nasıl yani anlatalım. Teknoloji geliştikçe eski kablolardan yeterli verimi alamayabilirsiniz. eğer müstakil bir evde oturuyorsanız bahçenize gelen kutunun içerisinde cat6 kablosuyla yeni bir kablo çekmeniz bu sorununuzu emin olun giderecektir ve sağlayıcının size göndermiş olduğu hızı tam anlamıyla alabileceksiniz. Apartmanlarda olanlar içinde eğer eski bir apartmansa kutudan yeni bir kablo çekmek şart ama kablolar yeni diyorsanız sadece fişten telefona yeni kablo çekin.

Bu yazımızda sizlere lol ping düşürme ve lol fps yükseltme işlemlerinin nasıl yapılacağını ve lol ping sorunu ve fps sorunlarının neden kaynaklandığını açıkladık ve yazımızın arkasında tamamıyla duruyorsunuz eğer bütün bu olası nedenleri uyguladığınız ve incelediğiniz takdir hala sorunlarınızı çözemediyseniz emin olun uygulayamamışsınızdır. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları