Alien Isolation Oyunu İnceleme (PC)

Bilim kurgu ve gerilim türü oyunlarından olan Alien Isolation oyununu bu konumuzda sizlerle birlikte inceleyeceğiz. Oyun içerisinde Ellen Ripley’ın kızı olan Amanda Ripley’i kontrol ediyoruz. Karakterimiz annesinden bir süredir haber alamıyor ve annesini bulmak için çeşitli arayışlar içerisine giriyor. Karşısına çıkan ipuçlarını takip ederek Sveastopal isimli uzay gemisi içerisine giriyor ve heyecan dolu bir macerayada başlamış oluyor. Sevastopal uzay gemisi içerisinde gezinirken bir takım görevleri de yapmanız gerekiyor fakat birçok cihazı almak ve çalıştırmak için tamir etmeniz gerektiğinden dolayı sürekli olarak gezinti yapmanız gerekiyor. Bu nedenle karşınıza çıkanlara oldukça dikkat etmeli ve hayatta kalmaya çalışmalısınız. Oyun içerisinde karşımıza kilitli kapılar ve bozuk asansörler gibi sürekli engeller çıkıyor. Bu cihazları tamir ederek çalışmak için tüm yeteneklerinizi ve bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor. Bazı cihazları hackleyerekte çalıştırabiliyorsunuz. Oyunda karşımıza çıkan ilk düşmanlar her ne kadar bizim için problem olmasa da ilerleyen vakitlerde Xenomorph çıkmaya başladıktan sonra oyun daha korkunç ve gerilim dolu bir hal […]

Alien Isolation Oyunu İnceleme (PC)

alien-ilosation

Bilim kurgu ve gerilim türü oyunlarından olan Alien Isolation oyununu bu konumuzda sizlerle birlikte inceleyeceğiz. Oyun içerisinde Ellen Ripley’ın kızı olan Amanda Ripley’i kontrol ediyoruz. Karakterimiz annesinden bir süredir haber alamıyor ve annesini bulmak için çeşitli arayışlar içerisine giriyor. Karşısına çıkan ipuçlarını takip ederek Sveastopal isimli uzay gemisi içerisine giriyor ve heyecan dolu bir macerayada başlamış oluyor.

Sevastopal uzay gemisi içerisinde gezinirken bir takım görevleri de yapmanız gerekiyor fakat birçok cihazı almak ve çalıştırmak için tamir etmeniz gerektiğinden dolayı sürekli olarak gezinti yapmanız gerekiyor. Bu nedenle karşınıza çıkanlara oldukça dikkat etmeli ve hayatta kalmaya çalışmalısınız. Oyun içerisinde karşımıza kilitli kapılar ve bozuk asansörler gibi sürekli engeller çıkıyor. Bu cihazları tamir ederek çalışmak için tüm yeteneklerinizi ve bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor. Bazı cihazları hackleyerekte çalıştırabiliyorsunuz. Oyunda karşımıza çıkan ilk düşmanlar her ne kadar bizim için problem olmasa da ilerleyen vakitlerde Xenomorph çıkmaya başladıktan sonra oyun daha korkunç ve gerilim dolu bir hal almaya başlıyor. Bu nedenle her an düşmanlarımıza karşı hazırlıklı olmalıyız aksi halde hiç beklemediğiniz bir yerden düşman gelerek saldırıya geçebiliyor.

Alien Isolation oldukça güçlü bir yapay zekaya sahip bir oyun ve oyunun bir çoğunda görevleri tamamlamak için büyük bir uğraş vermemiz gerekiyor. Eğer sadece kafanıza göre bir gezinti yapmak isterseniz bir süre sonra oyun sizi oldukça sıkabilir. Oyunun her anında herhangi bir yerden bir düşman çıktığından dolayı oldukça geriliyorsunuz ve arkanıza bakmadan ilerlemeye çalışıyorsunuz.

Bilin-kurgu, gerilim ve uzaylı oyunları sevenlerin büyük bir keyif ile oynayacağı Alien Isolation oyununu sizi eminim tatmin edecektir ve oynadığınıza değecektir. İyi eğlenceler dileriz.

Benzer Yazılar

PRİNT SCREEN Tek Tuşla Ekran Görüntüsü Alma

Günlük hayatımızda bilgisayarlar başında uzun zamanlar geçiriyoruz. Gerek oyun oynarken, gerek iş hayatımızda her an her dakika anlık ekran görüntüsü almaya ihtiyacımız oluyor. Bunun için bazı kısa yolları tuşlamamız gerekiyor veya program kurmamız gerekmekte.   Günlük hayatımızda en kolayı “Print Screen” tuşa bastıktan sonra print’e yapıştırmak zahmetli olsada bunu küçük bir ayar ile bunu tek tuşla yapabileceksiniz. Gelin bunu en kolay tek tuşla nasıl yapılır hemen öğrenelim.   Başlat, Ayarlar, Erişebilirlik, Klavye. “Ekran Alıntısı Aracını açmak için Print screen tuşunu kullanma sekmesini” Açık yapıyoruz. hepsi bu kadar.   Artık ekran görüntüsünü tek tuşla alabileceksiniz. “Print screen” Aşağıda resimlerdede anlatılmıştır.  

PUBG Mobil Oyun içi Mesajları ve Sesleri Değiştirme

Oyun Haberleri 5 yıl önce

Battle Royal’ın kralı PUBG Mobil zirvedeki yerini korurken aynı zamanda kendini sürekli geliştirmeye devam ediyor. Her yeni güncelleme de menülerin yerlerini karıştıran oyuncular zaman zaman zorluklar yaşayabiliyor. Bu yazımızda Pubg Mobile oyun için komut mesajlarının  bulunduğu alana nereden gireriz. Yeni  komutlar nasıl ekleriz ve hazır oyun içi mesajların seslerini nasıl değiştiririz ondan bahsedeceğiz. PUBG Mobil Oyun içi Mesajları ve Sesleri Değiştirme konusunda Özellikle bizzat kendimin daha önce oyun içi hazır mesajların bulunduğu alanı değiştirmem üzere düşman görüldü mesajının kaybolduğunu fark ettim 🙂 Her ne kadar benim gibi ilk başta Ayarlar menüsünde dört dönseniz de maalesef 🙂 oyun içi mesajlar ve sesler o menüde değil 🙂 Pubg Mobile Oyun içi Hazır Mesajlar, Komutlar ve Sesler Nasıl Değiştirilir ve Hangi Menüde dir?  1.) Öncelikle Pubg Mobile Girelim ve Aşağıdaki resimdeki gibi envarter simgemiz tıklayım. 2.) Daha Sonra açılan ekranda sağ alt tarafa doğru bir dosya kutusu göreceksiniz. Aşağıdaki resimde girmeniz gereken simge işaretlenmiştir. […]

PUBG Mobile Hangi Telefonlarda Oynanır ?

Oyun Haberleri 5 yıl önce

Bu haberimizde hangi telefonlardan pubg mobile oynanır hangi işletim sistemi destekler resmi minumum sistem gereksinimleri nelerdir sizlere onlardan bahsedeceğiz. Cs go’dan sonra dünya çapında büyük ses getiren Pubg oyunun mobile sürümü de bir çok kullanıcı tarafından oynanmaya başlamış durumda, hal böyle olunca artık telefon alırken acaba alacağım telefon pubg destekler mi ? oyun kasar mı ? gibi sorularla telefon satıcıları karşı karşıya kalmış durumda : ) işte pubg destekleyen bazı işletimciler Snapdragon: 835, 821, 820, 660, 653, 652, 650, 625 Exynos: 8895, 8890, 7420, 5443 Apple: A11 bionic, A10, A9X, A9 MediaTek: X30, X25, X10, MT6797T, MT6797, MT6795, P10 Huawei Kirin: 658, 655, 970, 960, 955, 950, 935, 930 PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS mobile destekleyen bazı telefon modelleri İPHONE HUAWEİ SAMSUNG Xiaomi iPhone 4S  Mate 10  Galaxy A7  M1 iPhone 5  Mate 9  Galaxy A8  M2 iPhone 5S  Mate 8  Galaxy A9  Max iPhone 6  Mate S  Galaxy C9 Pro  Max2 iPhone […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele
Verified by MonsterInsights