Wifi Sinyali Güçlendirme

Wireless adaptörlerin, wifi modemlerin , bilgisayar yada notebooklarımızı wifi sinyalini az çekmesi gibi problemler internet sağlayıcının bize...

Wifi Sinyali Güçlendirme
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 25.787

Wireless adaptörlerin, wifi modemlerin , bilgisayar yada notebooklarımızı wifi sinyalini az çekmesi gibi problemler internet sağlayıcının bize vermiş olduğu hız limitini oldukça fazla etkilemektedir. Eğer kablosuz ağın sinyal kalitesi düşükse internet hızımızda da bir düşüş söz konusu olur. Wifi sinyalini güçlendirmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Modemin yerini değiştirmek gibi yöntemler bir çözümdür ancak bu seferde evimizde kullanıyorsak başka odalardan az çekebilir eğer küçük bir eve sahipseniz evinizin merkezi konumuna yerleştirebilir bu sayede bütün odalardan aynı verimle bağlanabilirsiniz ama bizim bahsedeceğimiz yöntemler sayesinde sadece evinizden değil evinizin dışından bile rahatlıkla wifi sinyalini görebileceksiniz. Aşağıda wireless çekim gücünü artırmak için bir kaç yöntem bahsettik size en uygun olanı ve imkan sağlayanı kullanmanızda fayda var.

 

Wifi Sinyali Güçlendirme Yöntemleri ;

wifi sinyal güçlendirme 1.yöntem

1. Yöntem : Yukarıdaki resimde gördüğü gibi modemin anten’in hemen arkasına dpi değerlerini yani anten gücünü artırmak için alüminyum folyo yardımıyla bir sinyal artıcı yapıyoruz bunu yaparken daha sağlam olması için karton vb. araç gereçlerinin üzerine yapıştırıp daha sert bir kalıp elde edebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra alüminyum folyo bir anten görevi görüp sinyalleri dağıtırken daha geniş bir alana sinyalleri yayabilir.

pet şişesiyle wifi sinyal güçlendirme yöntemi

2.Yöntem:  Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi pet şişesi yardımıyla wifi sinyalini güçlendirebilirsiniz. bunun için gerekli malzemeler ; yapışkan 2,5 litre pet şişesi , alüminyum fulyo . Öncelikle pet şişesinin taban kısmını kesiyoruz, daha sonrayukarıdaki kısımdaki gibi kesiyoruz bu işlemi yaptıktan sonra yapışkan yardımıyla pet şişenin içerisine alüminyum fulyo’yu yapıştırıyoruz. Yapmış olduğumuz icadın kapanığı modemin anteni girecek şekilde deliyoruz nasıl delerim diye düşünen arkadaşlar şiş ve benzeri malzemeleri ısıtarak delme işlemini yapabilirler. Bütün işlemler bittikten sonra modemin antenine icadımızı yerleştirip işlemi tamamlıyoruz.

 

Yukarıdaki yöntemler daha önce binlerce kişi tarafından denenmiş olup wifi sinyalinde önemli bir artma ve güçlenme gözlemlenmiştir. Bu yöntemlerden size uygun olanı yapıp wifi sinyalinizi güçlendirebilirsiniz.

  1. paşam laptobun içinden sinyali güçlendiremezmiyiz yani biraz oraya fazlaelektrik verdiremezmiyiz ben komşununkini kullanıyorumda 1de anca resim yükleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.