Winamp

Bilgisayarda müzik dinleme keyfi, şüphesiz ki Winamp programı ile hayatımıza girdi. Genç kuşakların pek bilmediği, ancak 20’li ya da 30’lu...

Winamp
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 802

Bilgisayarda müzik dinleme keyfi, şüphesiz ki Winamp programı ile hayatımıza girdi. Genç kuşakların pek bilmediği, ancak 20’li ya da 30’lu yaşların zamanında en çok kullandığı programlardan biri, hatta en popüleri olan Winamp ile çok sayıda müzik ev ahalisi tarafından dinlenmiş oldu. Mekanlarda, alış veriş merkezlerinde, iş yerlerinde, ofislerde ve bunlar gibi pek çok alanda, otomatik müzik yayını yapılmak istendiği zaman değerlendirmeye alınan bu program, her ne kadar toplu kullanımlar için akla gelse de, milyonlarca kişinin bireysel amaçlarla söz konusu programı kullandığı da bilinmektedir.

winamp1

Liste yapılması özelliği ile öne çıkan program, müzik yayını yapan programların içindeki en kullanışlı ara yüzlerden birine sahiptir. Liste ekranının, ekolayzer bölümünün ve diğer tüm parçalarının birbirinden bağımsız şekilde yer değiştirebildiği programın ayarlarının da basit şekilde kullanılabiliyor olması, kullanıcıları rahatlatan ve pratik kullanımları sağlayan yönler olarak dikkat çekmektedir. Diğer taraftan Winamp, ücretsiz olması ile de milyonlarca kullanıcının evine, odasına, ofisine ve daha pek çok alanına giriş yapmıştır. Tasarım olarak gözü yormayan renklerden kurulu olan Winamp, müzik kalitesi ile de rağbet görmektedir. Buna ek olarak bilinen en eski, en deneyimli ve en popüler medya yürütücüsü olan program, farklı konseptleri ve değiştirilebilir görselleri ile de dikkat çekmektedir.

Nostalji yapmak, çok kullanışlı ara yüzlerden faydalanmak ve daha pek çok yönden değerlendirilmek istenen bu program, kolaylıkla erişilebilir durumdadır.

indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir