SketchUp Make

Üniversitelerin daha çok mühendislik bölümlerinde verilen teknik resim ve 3 boyutlu çizim dersleri ile öğrencilere ve mühendis adaylarına...

SketchUp Make
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.682 views

Üniversitelerin daha çok mühendislik bölümlerinde verilen teknik resim ve 3 boyutlu çizim dersleri ile öğrencilere ve mühendis adaylarına çeşitli yetenekler kazandırılmaya çalışılmaktadır. Özellikle iş hayatına atılan mühendis ya da tasarımcılar, en çok ihtiyaç duydukları program tiplerinden birinin çizim ve tasarım programları olduğunu ifade etmektedirler. Bu noktada, birbirinden değerli programlar ortaya çıkmakta iken, içlerinde 3 boyutlu tasarım ve çizim işlemlerini kolaylaştıran en iyi programlardan biri SketchUp Make olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu program ile birbirinden farklı çok ilginç çizimler ve tasarımlar gerçekleştirilebilmektedir.

create-practically-anything-part-2-3d-models-sketchup.w654

Bunun yanı sıra, SketchUp Make, fabrikalardaki iş yeri yerleşim ve tasarımları ile ilgili olarak da kullanılabilmektedir. Bu programı yerleşim dizaynları hakkında kullanan mimarlar ya da teknikerler de değerlendirebilmektedir. Program oldukça çok yönlü yapısından kaynaklı olarak pek çok açıdan faydalı bulunmaktadır.

SketchUp Make ile birlikte 3 boyutlu evler, binalar, siteler, kompleksler, yollar, bahçeler, arsalar, yapılar, gökdelenler, atölyeler, iş yeri departmanları ve daha pek çok alan çizilebilmektedir. Bu sayede hem farklı sektörlerde tasarım ve gelişim anlamında yenilikler gözlenmekte, hem de bu konuda çalışan kalifiye personellin işleri kolaylaşmaktadır. Her türlü aracın ya da projenin de hayat bulduğu SketchUp programı içeriğindeki çok sayıda farklı yön ile zengin bir tema sağlamaktadır. Kullanıcılar da bu noktaları iyi değerlendirmektedirler.

64 bit sürümünü indirmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları