Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorununun işte çözümü

Bilgisayarınızda "Bu bağlantı sınırlı veya bağlantı yok Internet'e veya bazı ağ kaynaklarına erişemeyebilirsiniz. Ek bilgi için bu iletiyi...

Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorununun işte çözümü
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 2.582 views

Bilgisayarınızda “Bu bağlantı sınırlı veya bağlantı yok Internet’e veya bazı ağ kaynaklarına erişemeyebilirsiniz. Ek bilgi için bu iletiyi tıklatın.” şeklinde bir hata alıyorsanız bilgisayarınızda, ethernet kablonuzda yada modeminizde bir sorun var demektir. Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorununu detaylı olarak inceleyelim ve olabilecek sorunları birlikte çözelim..

Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorunu çözümü

 Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorunu çözümleri

1.) Öncelikle bu hatayı aldığımız bilgisayarda sorun olup olmadığını anlamak için aynı internet kablosuyla farklı bir bilgisayara bağlanalım. Bu sayede eğer başka bir bilgisayarda da sınır bağlantı veya bağlantı yok hatası veriyorsa bilgisayarımızı temize çıkartmış oluruz. Yani bilgisayarda sorun olmadığını anlamış olursunuz. Aşağıdaki a ve b maddelerini eğer başka bilgisayarı taktığınızda internet geliyorsa uygulayın yoksa direk olarak 2.maddeye geçiş yapın.

 

1. a. ) Başka bir bilgisayarda denediniz ve internet bağlantısı geldiyse öncelikle internet driverınızı güncelleyin. Bu güncelleme işlemi için bilgisayarı ilk aldığınızda motherboard driver yazan cd içerisindeki ethernet driverı programını yüklemeniz yeterli olacaktır. Yüklediğiniz halde gelmediyse bir sonraki aşamaya geçin.

 

1. b.) Driverı yüklediğiniz halde gelmediyse ethernet kartınız bozuk olabilir. Bunun için 10 tl civarına yeni bir internet kartı alıp bilgisayarınıza takabilirsiniz.

 

2.) Bu aşamada modem ile bilgisayar arasındaki kablo olan cat5, cat6 kablolarını başka bir kabloyla test edelim modeminizi ilk aldığınızda genellikle bu kablolardan modem kutusunda çıkar modem kutunuzdaki kabloyla test işlemini yapın ve kablonuzun bozuk mu ? yoksa sağlam mı ? olduğunu öğrenin eğer yeni kabloyu taktığınızda internet bağlantınız geldiyse bu sorundan kurtulmuş olursunuz eğer hala internetiniz gelmediyse bir sonraki aşamaya geçin.

modem bağlantı şeması

3.) Modeminizin doğru şekilde bağlandığından emin olun dsl yani telefon kablosunun vs. düzgün bir şekilde takılı olduğundan emin olun eğer her şey düzgün bir şekilde takılmışsa modeminizin kurulumunu baştan yapın bu işlem için modem kurulum cd’sini bilgisayarınıza takıp yapabilirsiniz.

 

4.) Yukarıdaki bütün işlemleri denediğiniz halde hala sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası alıyorsanız başka bir modemi bağlayarak modeminizin düzgün bir şekilde çalıştığına emin olun. Eğer farklı modemle de aynı sorunu yaşıyorsanız muhakkak sorun internet sağlayıcınızda yada telefon tesisatında bir problem söz konusunu olabilir. Bunun için aşağıda verdiğimiz popüler internet sağlayıcılarından hizmet aldığınız firmayı arayarak teknik destek alabilirsiniz.
TTNET: 444 0 375
smile adsl: 0212 444 33 75
SuperOnline: 444 222 0
Doping: 0 850 333 0 333
Biri Adsl: 0216 556 10 20
Turknet Adsl: 0850 288 80 80

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları