Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorununun işte çözümü

Bilgisayarınızda “Bu bağlantı sınırlı veya bağlantı yok Internet’e veya bazı ağ kaynaklarına erişemeyebilirsiniz. Ek bilgi için bu iletiyi tıklatın.” şeklinde bir hata alıyorsanız bilgisayarınızda, ethernet kablonuzda yada modeminizde bir sorun var demektir. Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorununu detaylı olarak inceleyelim ve olabilecek sorunları birlikte çözelim..  Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorunu çözümleri 1.) Öncelikle bu hatayı aldığımız bilgisayarda sorun olup olmadığını anlamak için aynı internet kablosuyla farklı bir bilgisayara bağlanalım. Bu sayede eğer başka bir bilgisayarda da sınır bağlantı veya bağlantı yok hatası veriyorsa bilgisayarımızı temize çıkartmış oluruz. Yani bilgisayarda sorun olmadığını anlamış olursunuz. Aşağıdaki a ve b maddelerini eğer başka bilgisayarı taktığınızda internet geliyorsa uygulayın yoksa direk olarak 2.maddeye geçiş yapın.   1. a. ) Başka bir bilgisayarda denediniz ve internet bağlantısı geldiyse öncelikle internet driverınızı güncelleyin. Bu güncelleme işlemi için bilgisayarı ilk aldığınızda motherboard driver yazan cd içerisindeki ethernet driverı programını yüklemeniz yeterli olacaktır. Yüklediğiniz halde gelmediyse […]

Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorununun işte çözümü

Bilgisayarınızda “Bu bağlantı sınırlı veya bağlantı yok Internet’e veya bazı ağ kaynaklarına erişemeyebilirsiniz. Ek bilgi için bu iletiyi tıklatın.” şeklinde bir hata alıyorsanız bilgisayarınızda, ethernet kablonuzda yada modeminizde bir sorun var demektir. Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorununu detaylı olarak inceleyelim ve olabilecek sorunları birlikte çözelim..

Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorunu çözümü

 Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok sorunu çözümleri

1.) Öncelikle bu hatayı aldığımız bilgisayarda sorun olup olmadığını anlamak için aynı internet kablosuyla farklı bir bilgisayara bağlanalım. Bu sayede eğer başka bir bilgisayarda da sınır bağlantı veya bağlantı yok hatası veriyorsa bilgisayarımızı temize çıkartmış oluruz. Yani bilgisayarda sorun olmadığını anlamış olursunuz. Aşağıdaki a ve b maddelerini eğer başka bilgisayarı taktığınızda internet geliyorsa uygulayın yoksa direk olarak 2.maddeye geçiş yapın.

 

1. a. ) Başka bir bilgisayarda denediniz ve internet bağlantısı geldiyse öncelikle internet driverınızı güncelleyin. Bu güncelleme işlemi için bilgisayarı ilk aldığınızda motherboard driver yazan cd içerisindeki ethernet driverı programını yüklemeniz yeterli olacaktır. Yüklediğiniz halde gelmediyse bir sonraki aşamaya geçin.

 

1. b.) Driverı yüklediğiniz halde gelmediyse ethernet kartınız bozuk olabilir. Bunun için 10 tl civarına yeni bir internet kartı alıp bilgisayarınıza takabilirsiniz.

 

2.) Bu aşamada modem ile bilgisayar arasındaki kablo olan cat5, cat6 kablolarını başka bir kabloyla test edelim modeminizi ilk aldığınızda genellikle bu kablolardan modem kutusunda çıkar modem kutunuzdaki kabloyla test işlemini yapın ve kablonuzun bozuk mu ? yoksa sağlam mı ? olduğunu öğrenin eğer yeni kabloyu taktığınızda internet bağlantınız geldiyse bu sorundan kurtulmuş olursunuz eğer hala internetiniz gelmediyse bir sonraki aşamaya geçin.

modem bağlantı şeması

3.) Modeminizin doğru şekilde bağlandığından emin olun dsl yani telefon kablosunun vs. düzgün bir şekilde takılı olduğundan emin olun eğer her şey düzgün bir şekilde takılmışsa modeminizin kurulumunu baştan yapın bu işlem için modem kurulum cd’sini bilgisayarınıza takıp yapabilirsiniz.

 

4.) Yukarıdaki bütün işlemleri denediğiniz halde hala sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası alıyorsanız başka bir modemi bağlayarak modeminizin düzgün bir şekilde çalıştığına emin olun. Eğer farklı modemle de aynı sorunu yaşıyorsanız muhakkak sorun internet sağlayıcınızda yada telefon tesisatında bir problem söz konusunu olabilir. Bunun için aşağıda verdiğimiz popüler internet sağlayıcılarından hizmet aldığınız firmayı arayarak teknik destek alabilirsiniz.
TTNET: 444 0 375
smile adsl: 0212 444 33 75
SuperOnline: 444 222 0
Doping: 0 850 333 0 333
Biri Adsl: 0216 556 10 20
Turknet Adsl: 0850 288 80 80

Benzer Yazılar

Kmspico indir

Kmspico, Windows işletim sisteminizi veya Microsoft Office programlarınızı lisanslamaya (aktivasyon) yapmanıza yarayan ücretsiz bir yazılımdır. Kurulumu ve kullanımı çok basit olup, etkin ve kesin sonuç veren güvenli bir programdır.   Programın sağlıklı çalışabilmesi veya hata almamamız için, bilgisayarınızda mutlaka Microsoft Net framework 4.0 veya üstü yazılımın yüklü olması gerekmektedir. Microsoft Net framework 4.0+ bulunmuyor ise Buradan indirebilirsiniz.   Programın adı ve ismini oluşturan KMS harfleri ise, “Key Management Service” yani “Anahtar Yönetimi Hizmeti” anlamına gelmektedir. Kmspico programı, Windows 32 bit veya Windows 64 bit olarak destek vermektedir. windows programları   KURULUM –Öncelikle bilgisayarınızda virüs programı var ise kapatalım. –Aşağıdaki linkten dosyamızı bilgisayarınıza indirdikten sonra rar’dan çıkartalım. –KMC klasöründeki KMSELDI.exe’yi yönetici olarak çalıştıralım. –Açılan programda kırmızı butona basarak aktif ediyoruz. –Tekrar yönetici olarak KMSELDI.exe’yi çalıştıralım. –Tokens sekmesinde bulunan Windows için Win, Office için O2013,O2016 veya O2010 seçeneği işaretledikten sonra anahtar butonuna basıyoruz. Her şey bu kadar…   Windows  İşletim Sistemleri –Windows […]

Windows 7’den Windows 10’a nasıl yükseltilir.[Nasıl Yapılır]

2009 yılında çıkan Windows 7 işletim sistemi artık 2020 yılı itibari ile desteğini keşmiş bulunmakta. Ücretsiz olan Windows 10 yükseltmesini kaçırdıysanız hiç üzülmenize gerek yok, ücretsiz olan Windows 10 yükseltme şansınız var. Geçtiğimiz yılda Microsoft Windows 7, Windows 8.1 kullanıcıları için Windows 10‘a yükseltmemiz için bir seçenek sunmuştu. Microsoft geçtiğimiz ayın 2020 Ocak ayında üzücü haberi duyurdu. Bu tariften sonra Microsoft Windows 7‘ye destek vermeyeceğini ve güvenlik, yazılım desteğini vermeyeceğini kaydetti. Geçtiğimiz yıllarda Microsoft ücretsiz geçiş hakkını kaçırdıysanız hala ücretsiz Windows 10‘a geçiş yapabilirsiniz. Windows 10’u yüklemek için sistem gereksinimlerini aşağıdaki bilgileri kontrol etmenizde faydalı olacaktır. İşlemci: 1 gigaherz (GHz) 32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB Sabit sürücü alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 32 GB Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüyle DirectX 9 veya üzeri Ekran: 800×600 ÜCRETSİZ WİNDOWS 10’A NASIL GEÇİLİR GELİN HEP BİRLİKTE BAKALIM. Öncelikle […]

Yerel Disk Adı ve Harfini Değiştirme

Bilgisayarınıza yeni format attığınızda yada sonradan ek bir dvd sürücü yada hard disk eklediğinizde çoğu zaman harf sırası maalesef windows kullanıcılarının canını sıkmakta.  Donanımlarınızı sürücü harfini ve adını tabiri caizse yerel disk ad ve harflerini değiştirmek mümkün. Aşağıdaki anlatacağımız yolları windows 7, windows 8 yada windows 10 sürümlerinde aynı yolu izleyerek uygulayabilirsiniz. Yerel Disk Adı ve Harfini Değiştirme 1.) Bilgisayarım simgesinin üzerine gelerek sağ klik yapın ve Yönet’e girin. 2.) Açılan pencerede “DEPOLAMA” çift tıklayın ve Disk Yönetimine Girin. 3.) Disk yönetimine girdiğinizde aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Resimde görüldüğü gibi aşağıda listelenen sürücülerin üzerine mouse ile sağ klik yapın ve Sürücü harfi ve yolu değiştir’e girin 4. )  tekrar açılan pencerede Değiştir diyin. Aşağıdaki Resimdeki gibi harfinizi seçin 🙂 Geçmiş olsun, yapamayan olursa yorum bölümünden iletebilir yaptığı halde teşekkür etmeyi unutanlar da aşağıdan yorum atabilir tabi ki 🙂

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele