Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı İndir

Bilgisayarlarımızda zaman zaman format atma işlemine başladığımızda yedeğini almayı unuttuğumuz dosyalar olabilir yada format sırasında...

Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı İndir
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 10.157

Bilgisayarlarımızda zaman zaman format atma işlemine başladığımızda yedeğini almayı unuttuğumuz dosyalar olabilir yada format sırasında yanlış diske biçimlendirme işlemi yapabiliyoruz . Çoğu kişi bu dosyaların geri getirilemeyeceğini söylese de aksine silinen dosyaları geri getirebilirsiniz. Yanlış anlaşılmasın olayı sadece format olarak düşünmeyin masa üstünde yada yerel disklerden silinen dosyaları da geri getirmek mümkün. Belki duymuşsunuzdur sırf bu işlemler için veri kurtarma merkezleri var en ufak kurtarma işlemleri 300 tl’den başlıyor tabi ki bu veri kurtarma merkezleri hem yazılımsal olarak hemde donanımsal olarak cihazların bir nevi tamiratını yapıp o şekilde verileri kurtarma imkanı da veriyor.  Bu veri kurtarma işlemlerini yapan bir de bazı bilgisayar tamiratı ve satışı yapan firmalarda var onlarda bizim size anlatacağımız recuva programıyla silinen dosyaları geri getirme işlemini yapıyor fiyat olarak ortalama 50 TL civarı müşteriye fatura ediyorlar.

silinen dosyaları geri getirme programı indir

Şimdi gelelim bizim silinen dosyaları geri getirme programımıza, programın adı Recuva bu program sayesinde silinen dosyaların %90 oranında geri getirme imkanı sunabiliyor hatta sadece şuan sildiğiniz değil bazen yıllar önce sildiğiniz dosyaları bile bulmak mümkün olabiliyor.Ancak bu işlem oldukça zahmetli olup bilgisayarınızın özelliklerine dayalı olarak 5-6 saat kadar sürebiliyor.

 

Silinen Dosyaları Geri Getirme – Kurtarma Programı Recuva Nasıl Kullanılır ?

Recuva programı Türkçe dil desteği bulunduğu için bu konuda fazla zorlanmayacağınız bir programdır. Genel olarak bir bilgi vermek gerekirse programı indirdiniz ve kurulum işlemini tamamladıktan sonra. Masaüstüne kısayol atayacaktır recuva programının kısayolunu çalıştırıyoruz.  Programın arayüzünde eğer geri getirme işlemini yapacağınız dosya bir resim ise resimleri tara seçeneğini seçiyoruz. Kısacası silinen dosyanızın biçimi neyse onu seçip daha net sonuçlar elde edebilirsiniz.

recuvayla hangi tür dosyaları kurtarmak istiyorsunuz

Daha sonra program size silinen dosyalar hangi dizinde ise onu soracaktır örneğin yerel disk D’de ise programın içerisinden yerel disk D’yi seçiyoruz.

recuva silinen dosyaları kurtarılacak olan bölüm hangisi

Recuva programı kurtarma işlemini yaparken size 2 farklı seçenek sunar, Hızlı tarama ve derinlemesine tarama olarak. Eğer dosyalarınız kısa bir süre önce silindiyse hızlı tarama seçeneğini, uzun bir süre önce silindiyse derinlemesine tarama işlemini yapabilirsiniz.

recuva dosya kurtarma programı derinlemesine tarama

Aklımızdaki bütün soru işaretlerini giderdikten sonra dosyaları kurtarma işletimini başlatıp silinen dosyalarımızı geri getirebilirsiniz. Recuva programını indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.