Facebook Profiliniz Aracılığı İle Günlüğünüze Kavuşun!

Teknoloji geliştikçe, bir takım alışkanlıklar ve uğraşlar da tarihe gömüldü. Özellikle çocukluk ve gençlik döneminde tutulan günlükler,...

Facebook Profiliniz Aracılığı İle Günlüğünüze Kavuşun!
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 348

Teknoloji geliştikçe, bir takım alışkanlıklar ve uğraşlar da tarihe gömüldü. Özellikle çocukluk ve gençlik döneminde tutulan günlükler, ilerleyen zaman içinde unutuldu ve raflara kaldırıldı. Artık sosyal medya üzerinden, internetteki çeşitli sitelerden benzer uygulamalar yapılabiliyor. Ancak yine de, günlük tutkunlarının beklentileri teknoloji tarafından karşılanmıyor.

Ancak bu alanda, geliştirilen bir uygulama ile dijital günlükler hazırlanmaya başlandı. Özellikle de Facebook profilini bir günlük gibi kullanan kişilerin, bu anlamda bir çıktı elde etmeleri mümkün hale geldi.

My 365 Days In Print bünyesinde geliştirilen #MY365, Facebook profilinize erişerek günlüğünüzü çıkarmanıza yardımcı olan bir proje olarak tarif ediliyor. Facebook hesabınızdan paylaşım yapıyorsanız, gittiğiniz yerlerden yediğiniz yemeklere kadar bildirimlerde bulunuyorsanız, bu uygulama ile oldukça sağlam bir günlük elde etmeniz de kolaylaşıyor.

Uygulamanın size günlüğünüzü çıkartabilmesi için, Facebook profilinize erişmesi gerekiyor. Bu noktada uygulamaya izin vererek, işlemleri başlatmış oluyorsunuz. Ardından uygulama, tüm profilinizi tarayarak en çok beğeni alan fotoğraf ve paylaşımlarınızı derliyor. En nihayetinde ortaya, kronolojik bir çalışma çıkmış oluyor. İstenmeyen hatıraların profilinizde yer almaması için de, size bir önizleme sunuluyor.

Önizlemeye verdiğiniz onayın ardından, kapak rengi belirleyerek işlemleri bitiriyorsunuz. Bir günlük, 69 Euro karşılığında ortaya çıkartılırken, bu ödemenin 1 Euro’su da yardım kurumlarına bağışlanıyor. Uygulamayı siz de deneyebilir, çalışmaya göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir