Facebook Profiliniz Aracılığı İle Günlüğünüze Kavuşun!

Teknoloji geliştikçe, bir takım alışkanlıklar ve uğraşlar da tarihe gömüldü. Özellikle çocukluk ve gençlik döneminde tutulan günlükler, ilerleyen zaman içinde unutuldu ve raflara kaldırıldı. Artık sosyal medya üzerinden, internetteki çeşitli sitelerden benzer uygulamalar yapılabiliyor. Ancak yine de, günlük tutkunlarının beklentileri teknoloji tarafından karşılanmıyor. Ancak bu alanda, geliştirilen bir uygulama ile dijital günlükler hazırlanmaya başlandı. Özellikle de Facebook profilini bir günlük gibi kullanan kişilerin, bu anlamda bir çıktı elde etmeleri mümkün hale geldi. My 365 Days In Print bünyesinde geliştirilen #MY365, Facebook profilinize erişerek günlüğünüzü çıkarmanıza yardımcı olan bir proje olarak tarif ediliyor. Facebook hesabınızdan paylaşım yapıyorsanız, gittiğiniz yerlerden yediğiniz yemeklere kadar bildirimlerde bulunuyorsanız, bu uygulama ile oldukça sağlam bir günlük elde etmeniz de kolaylaşıyor. Uygulamanın size günlüğünüzü çıkartabilmesi için, Facebook profilinize erişmesi gerekiyor. Bu noktada uygulamaya izin vererek, işlemleri başlatmış oluyorsunuz. Ardından uygulama, tüm profilinizi tarayarak en çok beğeni alan fotoğraf ve paylaşımlarınızı derliyor. En nihayetinde ortaya, kronolojik bir çalışma […]

Facebook Profiliniz Aracılığı İle Günlüğünüze Kavuşun!

Teknoloji geliştikçe, bir takım alışkanlıklar ve uğraşlar da tarihe gömüldü. Özellikle çocukluk ve gençlik döneminde tutulan günlükler, ilerleyen zaman içinde unutuldu ve raflara kaldırıldı. Artık sosyal medya üzerinden, internetteki çeşitli sitelerden benzer uygulamalar yapılabiliyor. Ancak yine de, günlük tutkunlarının beklentileri teknoloji tarafından karşılanmıyor.

Ancak bu alanda, geliştirilen bir uygulama ile dijital günlükler hazırlanmaya başlandı. Özellikle de Facebook profilini bir günlük gibi kullanan kişilerin, bu anlamda bir çıktı elde etmeleri mümkün hale geldi.

My 365 Days In Print bünyesinde geliştirilen #MY365, Facebook profilinize erişerek günlüğünüzü çıkarmanıza yardımcı olan bir proje olarak tarif ediliyor. Facebook hesabınızdan paylaşım yapıyorsanız, gittiğiniz yerlerden yediğiniz yemeklere kadar bildirimlerde bulunuyorsanız, bu uygulama ile oldukça sağlam bir günlük elde etmeniz de kolaylaşıyor.

Uygulamanın size günlüğünüzü çıkartabilmesi için, Facebook profilinize erişmesi gerekiyor. Bu noktada uygulamaya izin vererek, işlemleri başlatmış oluyorsunuz. Ardından uygulama, tüm profilinizi tarayarak en çok beğeni alan fotoğraf ve paylaşımlarınızı derliyor. En nihayetinde ortaya, kronolojik bir çalışma çıkmış oluyor. İstenmeyen hatıraların profilinizde yer almaması için de, size bir önizleme sunuluyor.

Önizlemeye verdiğiniz onayın ardından, kapak rengi belirleyerek işlemleri bitiriyorsunuz. Bir günlük, 69 Euro karşılığında ortaya çıkartılırken, bu ödemenin 1 Euro’su da yardım kurumlarına bağışlanıyor. Uygulamayı siz de deneyebilir, çalışmaya göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

5G teknolojisi ne zaman yaygınlaşacak?

5G teknolojisi, mobil cihazlar için daha hızlı ve daha kararlı bir internet bağlantısı sağlayan bir teknolojidir. 5G teknolojisi, dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaya başlanmıştır, ancak Türkiye’de henüz tam olarak yaygınlaşmamıştır.   Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, 5G teknolojisi için frekans ihalesinin 2022 yılında tamamlanacağını ve 2023 yılında da ilk 5G sinyalinin vatandaşların hizmetine sunulacağını açıklamıştır. Ancak 5G teknolojisinin tam olarak yaygınlaşması için altyapı, cihaz ve lisans gibi birçok faktörün de hazır olması gerekmektedir. Bu nedenle, 5G teknolojisinin Türkiye’de ne zaman yaygınlaşacağı kesin olarak bilinmemektedir.   Bazı uzmanlar, 5G teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması için 2025-2030 yılları arasını işaret etmektedir.

WhatsApp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması: Telegram

Telegram Nedir? Güvenilir Mi? WhatsApp uygulamasını bilmeyenimiz yoktur. Telegram da aynı WhatsApp içerikli bir uygulamadır ama kendini çok iyi pazarlayamamış ve öne çıkamamıştır. En son WhatsApp’da bulunan gizlilik ayarlarının değişimi insanları kuşkuya düşürdü ve gözler başka uygulama aramaya başladı. Bunlardan biri de Telegram oldu. Peki, Telegram nedir? Telegram’ın İçeriği Nedir? Telegram, bir insanlar arasında iletişim kurmak için kurulmuş bir mesajlaşma uygulamasıdır. Gizliliğe önem veren bir uygulamadır. Mesaj yollayan kişinin belirlediği bir süre de mesajlar kendini imha eder ve bu sayede 3. kişiler mesajlara ulaşamaz. Normal silmediğiniz mesajlarda da sadece iletilen kişilerin dosyalarında bulunur. Ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa mesaj bildirimi gider ve bu sayede gizli bir şey yapılamaz. Herhangi bir dosya göndereceğiniz de 1.5 GB’ı geçmeyecek şekilde iletebilirsiniz. Fotoğraf, hareketli GIF’lar, ses kayıtları gibi şeyler bulunmaktadır. Bilinmeyen numaraları engelleyebilir, son görülmenizi kapatabilir, profilinizi istediğiniz insanlara gizleyebilirsiniz, konum paylaşımı yapabilir, çevrenizdeki insanların konumlarını izleyebilirsiniz, yanlış yazılan mesajı her iki taraftan da […]

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro İncelemesi

İOS 4 yıl önce

Apple teknoloji devi iPhone 12 serisini kullanıcılarına büyük sürpriz yaparak ani bir haberle iPhone 12 serisini duyurdu. Apple teknoloji devi iPhone 12 serisinde iddialı ve en hızlı çip’e sahip olduklarını (A14 bionic chip), ayrıca  muhteşem performans sergileyeceğine dair çok iddialılar. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Fiyatları Ne Kadar ? iPhone 12: 128 GB 799 dolar / 256 GB 899 dolar, iPhone 12 Pro: 128 GB 999 dolar / 256 GB 1.099 dolar / 512 GB 1.299 dolar,   Gelin hep birlikte iPhone 12 ve iPhone 12 Pro serisini yakından inceleyelim. iPhone 12  6.1 inç Super Retina XDR ekrana sahip. Ekranın daha dayanıklı ve düşmelere karşı daha sağlam materyal’dan oluşturulmuştur. iPhone 12 serisinde 5 renk seçeneği bulunmakta. (Siyah, Beyaz, (PRODUCT)RED , Yeşil, Mavi) Çift sim destekli olup (nano SIM ve eSIM) 5G desteklemektedir. iPhone 12 serisi hafıza olarak, 64 GB, 128 GB, 256 GB kapasite seçenekleri mevcut. Ağırlığı 162 gr. […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele