Itunes Logosu Yine Değişti!

Teknoloji dünyasına ve pek çok gelişmeye yön veren Apple, devamlı olarak iTunes logosunu da değiştiriyor. Daha önce de bunu defalarca yapan...

Itunes Logosu Yine Değişti!
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 613 views

Teknoloji dünyasına ve pek çok gelişmeye yön veren Apple, devamlı olarak iTunes logosunu da değiştiriyor. Daha önce de bunu defalarca yapan firma, 2001 yılından bu zamana kadar pek çok kez bu logosunda değişikliklere gitti. 2014 yılında da kırmızı bir logo kullanan iTUnes, son olarak yeniden renk değiştirdi.

Genel olarak incelendiğinde, yapı ve dizayn olarak 2014 yılının logosu ile aynı sayılabilen bu yeni tasarım, renk konusunda ise oldukça farklı bir duruş sergiliyor. Logonun arka bölümünde mor, turuncu, turkuaz, kırmızı ve mavi renkler bulunurken, bu şekilde Retro bir efekt de katılmış oluyor. Eski zamanların logolarını çağrıştıran bu tasarım, aynı zamanda Apple’ın klasikleşen logosuna da çok benziyor.

Gerçekleştirdiği her sunumda, köklerine bağlılığı ve eskiye olan saygısını dillendiren firma, bu nedenle de logo tasarımlarında söylemlerine bağlı kalarak hareket edebiliyor. Her cihazda farklı tasarımlar da deneyebilen Apple, iTunes logosunda da temel olarak 2 ayrı logo görünümünü farklı cihazlarına yerleştirmeyi planlıyor.

Merakla beklenen yeni logo, 30 Haziran 2015 tarihinde, iOS 8.4 işletim sistemi güncellemesi ile birlikte piyasada yerini alacak. Bundan sonrası için logoların popülaritesi tartışılacak iken, aynı zamanda kullanıcı yorumları da oldukça dikkate değer bir şekilde kayıtlara geçirilecek. Apple, logo tasarımları ile ilgili olarak bile büyük bir eforla, yoğun çalıştığını ispat edecek…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları