Anlık Hava Tahmini Veren Uygulama: Dark Sky

Hava durumu konusu, oldukça ilginç ve farklı bir alanı temsil ediyor. İnsanlar gerek haftalık, gerek ise günlük hava tahminlerini merak ederek bu...

Anlık Hava Tahmini Veren Uygulama: Dark Sky
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 726 views

Hava durumu konusu, oldukça ilginç ve farklı bir alanı temsil ediyor. İnsanlar gerek haftalık, gerek ise günlük hava tahminlerini merak ederek bu bilgilere göre giyimlerine, gidecekleri yerlere, seyahat programlarına, haftalık planlarına yön veriyorlar. Her ne kadar insanların hayatlarında hava durumu ve hava tahmini konuları çok büyük etkiler yaratmasa da, kimi kuruluşlar sadece bu bilgiler nedeni ile çeşitli firmalar ile milyon dolarlık anlaşmalar yapabiliyor. Çünkü aboneler, takipçiler ya da kuruluşların hizmetlerinden faydalanan kullanıcılar, doğru ve net tahminlere ulaşmak istiyorlar.

Bu noktada, piyasada çok sayıda yer alan hava durumu tahmin program ve uygulamaları, kullanıcıların ilgisini çekebiliyor. Fakat çoğu uygulama, aynı kaynaklardan ve ajanslardan beslendiği için, uygulamaların ayırt edici özellikleri kalmayabiliyor.

Son günlerde hava durumu tahmin uygulamaları içinde, Dark Sky isimli bir uygulamanın parladığını fark ediyoruz. Bu uygulama, Apple cihazları kapsamında, iOS platformunda kullanılabilecek türden yazıldığı için, İphone kullanıcılarına hitap ediyor. Verilerini kullanıcılarının cihazları aracılığı ile toplayan uygulama, alanında büyük bir fark yaratarak kendini gösteriyor. Peki, uygulama nasıl çalışıyor?

Dark Sky, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı cihazlarında yer alan barometreler aracılığı ile, kullanıcının bulunduğu çevrenin basıncını ölçüp kendinde topluyor. Hava tahminleri ile basınç bilgilerini birleştiren uygulama, kullanıcılarına bu sayede en doğru hava durumunu veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları