Supergiant Games’ten Transistor İsimli Mobil RPG Oyunu

Supergiant Games, bildiğiniz gibi daha önce Bastion adlı oyun sayesinde hayatımızda önemli bir yer elde etmişti. Daha sonraki süreçte ise PS4 ve...

Supergiant Games’ten Transistor İsimli Mobil RPG Oyunu
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 469

Supergiant Games, bildiğiniz gibi daha önce Bastion adlı oyun sayesinde hayatımızda önemli bir yer elde etmişti. Daha sonraki süreçte ise PS4 ve PC platformu için yayınlanan Transistor, iPhone ve iPad için de uygun formata dönüştürülerek yayınlandı. Bu cihazlar için indirilmesi mümkün hale getirilen oyun, görsel öğeleri ile dikkat çekiyor.

Es ile çizilen görseller, oyunun doğasına da natürel dokunuşlarda bulunmuş durumda. Bu şekilde oyuncuyu etkileyerek görsel açıdan ekran başında oyuncuları mutlu eden yapım, heyecanlı yapısı ile de pek çok oyuncuyu kendine hayran bırakıyor. Aksiyon RPG türüne göre ortaya çıkarılan Transistor, 2014 yılının en iyi oyunları arasında gösterilmişti.

Oyunun özellikleri içinde, gerçek zamanlı dövüş sistemi bulunuyor. Bu şekilde oyun severlerin daha sağlam bir oyuna kavuşmasını sağlayan şirket, özellikle mobil cihazlar için neler yapılabileceğini ve oyunun nasıl bir uyumluluk içinde kendini göstereceğini de hesaplamışa benziyor. Artık iOS platformunda da bulunan bu oyun, Android sürüm konusunda ise belirsizliğini koruyor.

Oyun geliştiricilerinin her anlamda başarılı ve ilgi çekici bir oyun yaratmaları, oyuncuların da bu oyunlara daha fazla ilgi göstermesine yol açıyor. Bu açıdan bakıldığında, Transistor’un ciddi bir şansı hak ettiği kesin. Şimdi siz de oyuna bir göz atarak aslında ne kadar sağlam bir yapım olduğunu kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir