MSN Weather

Hava durumu tahmin programları ve uygulamaları günümüzde oldukça yaygın bir şekilde bulunabilir ve kullanılabilir durumda iken, bu...

MSN Weather
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.492

Hava durumu tahmin programları ve uygulamaları günümüzde oldukça yaygın bir şekilde bulunabilir ve kullanılabilir durumda iken, bu yazılımların içinden en doğru bilgileri veren ve anlık şekilde en net bilgileri kullanıcılar ile paylaşabilen programların tercih edilmesi oldukça önemlidir. Bu açından bakıldığında, MSN Weather bizlere en iyi yardımcı olabilecek hava durumu tahmin programlarından biri olarak göz kırpmaktadır.

Screenshot.216222.1000001

Günlük hayatta ne giyilmesi gerektiğinde, yanımızda hangi eşyaları taşıyıp taşımayacağımıza kadar çeşitli anlık kararları verirken, hava durumunu bilmemiz ve bu bilgiler ışığında hazırlık yapmamız oldukça önemli bir hal alıyor. Nitekim yalnızca günlük bilgilere değil, haftalık ya da 10 günlük dönemlerin ayrıntılı hava durumlarına da ihtiyaç duyabiliyoruz. İşte tam da bu noktada, çoğu hava durumu tahmin programının aksine, güvenilir alt yapı hizmetleri ve servis sağlayıcılarının doğru bilgileri kullanıcılarına aktarması nedeniyle MSN Weather programı öne çıkıyor.

Klasik bir hava durumu tahmin programındaki hava sıcaklığı tahminine ek olarak görüş mesafesi, rüzgar durumu, barometre ölçümü, havadaki nem oranı, yoğuşma noktası bilgisi gibi çoğu bilgi de bu program sayesinde anlık olarak öğrenilmiş oluyor.

Bilgi odaklı değerlendirildiğinde oldukça işe yarar bulunan program, tasarım, dinamik harita özelliği ve kullanım kolaylığı gibi parametreler açısından değerlendirildiğinde de yine farklı, estetik ve hoş noktalar ile kullanıcının karşısına çıkıyor.

Programı indirmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.