VLC Media Player

Vlc Media player, windows media player’ın açamadığı MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, og, 3GP, MKV ve AVI gibi bir çok  ses ve video uzantılı...

VLC Media Player
Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.813

Vlc Media player, windows media player’ın açamadığı MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, og, 3GP, MKV ve AVI gibi bir çok  ses ve video uzantılı dosyalarını açmanıza olanak sağlayan bir medya oynatıcı programıdır. Bunların yanı sıra oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olan vlc media player video ve film izlerken de  videoların boyutlarını, en ve boy ayarlarını değiştirmemizi sağlar bu sayede daha rahat bir seyir  imkanı verir. Bu işlemleri yaparken de hiçbir reklam göstermez üstelik ücretsizdir.
Vlc Media Player İndir Vlc Media player’ın en büyük özelliklerinden bir tanesi de özellikle sesi düşük olan laptop ve bilgisayarlarda normal ses oranının 2 katına çıkmasını sağlamaktadır. Arayüzde sağ alt tarafta bulunan ses düzeyi 200% oranına kadar artırılabilmektedir.

Vlc medya oynatıcısı program yabancı bir program olmasına rağmen büyük bir ilgiyle tüm Dünya’da kullanıldığından bir çok dil desteği de mevcut bunların içerisinde Türkçe‘de vardır.

Vlc Media Player Nasıl Kullanılır?
Programın aşağıda sizler için hazırlanmış olan 32 bit ve 64 bit sürümleri mevcuttur. İşletim sisteminize uygun olan sürümü indirdikten sonra standart olarak programın kurulumunu gerçekleştirin, ardından izlemek istediğiniz video, film, dizi yada müziğin üzerine gelerek mouse’un sağ tuşuna basın açılan menüde birlikte aç seçeneğinden VLC Media player’ı seçerek ilgili dosyası vlc’de oynatabilirsiniz. Daha sonra bu işlemi tekrarlamak istemeyenler ise birlikte aç menüsüne geldikten sonra “Varsayılan Programı Seç…” yazısına tıklayıp Vlc media player’ı seçtikten sonra aşağıda bulunan Tamam butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilir ve bundan sonra standart olarak video ve müziklerinizi vlc medya oynatıcısıyla izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.

32 bit sürümünü indirmek için tıklayınız
64 bit sürümünü indirmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.