Skype Translator

İletişim çağı olarak adlandırılan yaşadığımız dönemde, mesafe tanımaksızın milyonlarca insanın haberleşmesini ve veri paylaşımı...

Skype Translator
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 946 views

İletişim çağı olarak adlandırılan yaşadığımız dönemde, mesafe tanımaksızın milyonlarca insanın haberleşmesini ve veri paylaşımı yapmasını kolaylaştıran pek çok program bulunuyor. Bunların en başında ise şüphesiz ki Skype geliyor. Skype sayesinde yazışan, görüntülü ve sesli konuşan insanlar, haberleşme adına telefonlar ya da mesajlaşmalar yerine bu programı tercih ediyorlar.

chat-translator-skype-main

Skype programının sahibi olan Microsoft, yeni bir düzenleme ile Skype Translator uygulamasını hayata geçiriyor. Söz konusu yenilik kapsamında, kısaca belirtmek gerekirse, farklı dillere sahip iki insanı konuşmasını anlık olarak çevirmeye yarayan bir özellik ortaya çıkartılmaktadır. Bu fikir ise, Skype’ın artık sadece lokal bir alandaki kişiler arasında değil, uluslararası kişilerin iletişimlerinde de büyük rol oynadığı durumundan dolayı doğmuştur.

Skype Translator kapsamında yapılan çeviri işlemleri ikiye ayrılıyor. İlki, metin çevirileri… Bu çeviri hizmetleri, tam olarak 40 ayrı dilin birbirine çevrilmesini sağlıyor. Yani siz, kendi dilinizde yazdığınız bir cümleyi karşı tarafa gönderirken, program bunu otomatik olarak algılayıp karşı tarafından diline göre çevirebiliyor.

Metin çevirisinin haricinde, sesli görüşmelerde ise bir başka çeviri hizmeti var. Yalnızca İngilizce ve İspanyolca dillerinin desteklendiği sesli simultane çeviri hizmeti ise bu alanda bambaşka yeniliklerin önünü açacak ve diğer gelişmelere ilham olacak bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Skype Translator ciddi anlamda büyük bir atılım göstererek farklı dillerdeki insanların rahatça iletişim kurmalarını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları