Samsung Galaxy S6 İle Iphone 6 Kamera Kapışması!

Teknoloji dünyasının iki önemli markası, attıkları her adım ile gündemi belirleyen Samsung ve Apple olmaktadır. Özellikle akıllı telefon...

Samsung Galaxy S6 İle Iphone 6 Kamera Kapışması!
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı:

Teknoloji dünyasının iki önemli markası, attıkları her adım ile gündemi belirleyen Samsung ve Apple olmaktadır. Özellikle akıllı telefon pazarında büyük söz hakkı olan, pazarı domine eden bu iki firma, amiral gemisi akıllı telefonları ile her geçen gün karşılaştırılmaya devam edilmektedir. Ancak karşılaştırma sonuçları ne olursa olsun, gerek Apple’ın bir takım özellikleri, gerek ise Samsung’un bir takım nitelikleri, diğerine üstünlük sağladığı için ortada net bir galip yoktur. Birinin işletim sistemi ya da kamerasını beğenen kullanıcı, diğerinin tasarımını ya da pil gücünü tercih edebilmektedir.

Karşılaştırma testlerinden birisini de son olarak PhoneArena yapmıştır. Bu karşılaştırmanın ana konusu, Samsung Galaxy S6 ve Apple iPhone 6 kameralarıdır. Toplam 6 adet fotoğrafı kullanıcıların beğenisine sunan PhoneArena, bu fotoğrafların hangilerinin tercih edildiğine göre bir puanlama yaparak en iyi ve en kaliteli karelerin hangi telefona ait olduğunu ortaya koymuştur. Bu sonuçlara göre, kamera konusunda kazanan Samsung’tur.

Aynı karenin farklı cihazlar ile fotoğraf çekilmesi, bu fotoğraflara da kamera ya da telefon bilgisinin not düşülmemesi, anketin güvenilirliğini de artırmaktadır. Samsung Galaxy S6 akıllı telefonunun toplam 27.000 civarında oy almasının yanı sıra, Apple iPhone 6 ise sadece 3.000 civarında oy almıştır. Bu sonuçlara göre PhoneArena ziyaretçileri, kamera galibi olarak Samsung’tan yana oy kullanmışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir