Agar.io, Bir Tuhaf Bakteri Oyunu!

Tarayıcı oyunlarının popülerliği tartışılmazken, geçtiğimiz günlerde çıtayı hayli yükselten bir oyunla karşılaştık. Yeni yeni popüler...

Agar.io, Bir Tuhaf Bakteri Oyunu!
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı:

Tarayıcı oyunlarının popülerliği tartışılmazken, geçtiğimiz günlerde çıtayı hayli yükselten bir oyunla karşılaştık. Yeni yeni popüler olan ve her geçen gün çok daha kalabalık serverlara sahip olan Agar.io oyunu, basit konsepti, kolay oynanabilirliği ve diğer pek çok yönü ile kullanıcıları ekran başına kilitledi.

Oyuna giriş de, oyunu sürdürmek de oldukça basit. İlk olarak, ilgili alana yazdığınız bir nick ile takma adınızı belirliyorsunuz. Daha sonrasında ise, hangi bölgenin serverında oynamak istediğinizi seçiyorsunuz. En sonunda ise oyuna girerek sahada kendinizi gösteriyorsunuz.

Oyuna girer girmez etrafınızdaki küçük yuvarlakları yiyerek büyümeye çalışıyorsunuz. Oyundaki ana mantık, büyüklerin küçükleri yemesi olduğu için, bu noktada büyük yuvarlaklara da dikkat etmeniz gerekiyor.

Oyunda faal olarak kullanılan iki tuş var. Bunlardan bir tanesi “w” tuşu iken, diğeri ise “boşluk” tuşu oluyor. W ile birbirine destek olan yuvarlakların ortaya çıkması sağlanırken, boşluk tuşu ise bakterinizi ikiye bölüyor ve istikametiniz doğrultusunda yuvarlağınızın yarısını ileri doğru sallıyor. Burada amaç, yuvarlağın gittiği noktada başka yuvarlaklar bulunuyor ise, bu yuvarlakları almak oluyor.

Belli bir müddet sonra söz konusu yuvarlak parçalar yeniden tek bir vücut oluyor ve oyuna bu şekilde devam ediyorsunuz. Asıl amacınız ise, yediğiniz rakiplerinizden ve yerdeki yuvarlaklardan topladığınız puanlar ile, sağ üstte yer alan en iyiler listesine girebilmek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir