Apple’dan Home Uygulaması!

Teknoloji dünyasının dev şirketlerinden birisi olan, hatta sektörü yönlendirmesi ile de bilinen Apple, yeni geliştirdiği İOS 9 içinde, farklı...

Apple’dan Home Uygulaması!
Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 516 views

Teknoloji dünyasının dev şirketlerinden birisi olan, hatta sektörü yönlendirmesi ile de bilinen Apple, yeni geliştirdiği İOS 9 içinde, farklı uygulamalar ve yetkinlikler için hazırlıklar yapıyor. Kısa süre sonra gelecek güncelleme ile, işletim sistemleri konusunda bir üst basamak olan İOS 9’a geçilecek olan cihazlarda, işletim sisteminin kendisinden gelen bir özellik ile, evdeki çoğu sistem ve araç için kontrol mümkün olabilecek.

Home ismi verilen uygulama, İOS 9 yüklü olan cihazlarınız aracılığı ile evinizi yönetmeniz ve araçlara kumanda etmeniz konusunda size yardımcı olacak. Örneğin aydınlatma sistemlerinizi bu uygulama aracılığı ile kontrol edebilecek iken, garaj kapınızı da İOS 9 Home Application indirip kaldırabilecek.

Uygulamanın yetkinlikleri bunlarla da sınırlı olmayacak gibi duruyor. Şirketin açıklamalarından ve sızdırılan kaynaklardan derlenen haberlere göre, uygulama bünyesinde sanal odacıklar olacak ve hücresel bir kumanda sistemi bu sayede gayet etkin bir yönetim sergileyecek. Apple TV üzerinden de söz konusu uygulamanın aktif olacağı konuşuluyor.

Bu teknolojinin hayatımıza sağladığı bambaşka bir yön daha var. Yakın zamanda hemen hemen her evde, HomeKit özellikli ürünler yer alabilir. Çünkü bilişim sistemleri ve elektronik eşyalar, bizleri o doğrultuda yönlendiriyor. Böylesine interaktif bir dünyada da, Apple’ın geliştirdiği sistemin çok net bir şekilde hayatı kolaylaştıracağından bahsedebiliriz. Şirketin önümüzdeki süreç içinde yapacağı yenilikleri de sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları