Apple’dan Home Uygulaması!

Teknoloji dünyasının dev şirketlerinden birisi olan, hatta sektörü yönlendirmesi ile de bilinen Apple, yeni geliştirdiği İOS 9 içinde, farklı uygulamalar ve yetkinlikler için hazırlıklar yapıyor. Kısa süre sonra gelecek güncelleme ile, işletim sistemleri konusunda bir üst basamak olan İOS 9’a geçilecek olan cihazlarda, işletim sisteminin kendisinden gelen bir özellik ile, evdeki çoğu sistem ve araç için kontrol mümkün olabilecek. Home ismi verilen uygulama, İOS 9 yüklü olan cihazlarınız aracılığı ile evinizi yönetmeniz ve araçlara kumanda etmeniz konusunda size yardımcı olacak. Örneğin aydınlatma sistemlerinizi bu uygulama aracılığı ile kontrol edebilecek iken, garaj kapınızı da İOS 9 Home Application indirip kaldırabilecek. Uygulamanın yetkinlikleri bunlarla da sınırlı olmayacak gibi duruyor. Şirketin açıklamalarından ve sızdırılan kaynaklardan derlenen haberlere göre, uygulama bünyesinde sanal odacıklar olacak ve hücresel bir kumanda sistemi bu sayede gayet etkin bir yönetim sergileyecek. Apple TV üzerinden de söz konusu uygulamanın aktif olacağı konuşuluyor. Bu teknolojinin hayatımıza sağladığı bambaşka bir yön daha […]

Apple’dan Home Uygulaması!

Teknoloji dünyasının dev şirketlerinden birisi olan, hatta sektörü yönlendirmesi ile de bilinen Apple, yeni geliştirdiği İOS 9 içinde, farklı uygulamalar ve yetkinlikler için hazırlıklar yapıyor. Kısa süre sonra gelecek güncelleme ile, işletim sistemleri konusunda bir üst basamak olan İOS 9’a geçilecek olan cihazlarda, işletim sisteminin kendisinden gelen bir özellik ile, evdeki çoğu sistem ve araç için kontrol mümkün olabilecek.

Home ismi verilen uygulama, İOS 9 yüklü olan cihazlarınız aracılığı ile evinizi yönetmeniz ve araçlara kumanda etmeniz konusunda size yardımcı olacak. Örneğin aydınlatma sistemlerinizi bu uygulama aracılığı ile kontrol edebilecek iken, garaj kapınızı da İOS 9 Home Application indirip kaldırabilecek.

Uygulamanın yetkinlikleri bunlarla da sınırlı olmayacak gibi duruyor. Şirketin açıklamalarından ve sızdırılan kaynaklardan derlenen haberlere göre, uygulama bünyesinde sanal odacıklar olacak ve hücresel bir kumanda sistemi bu sayede gayet etkin bir yönetim sergileyecek. Apple TV üzerinden de söz konusu uygulamanın aktif olacağı konuşuluyor.

Bu teknolojinin hayatımıza sağladığı bambaşka bir yön daha var. Yakın zamanda hemen hemen her evde, HomeKit özellikli ürünler yer alabilir. Çünkü bilişim sistemleri ve elektronik eşyalar, bizleri o doğrultuda yönlendiriyor. Böylesine interaktif bir dünyada da, Apple’ın geliştirdiği sistemin çok net bir şekilde hayatı kolaylaştıracağından bahsedebiliriz. Şirketin önümüzdeki süreç içinde yapacağı yenilikleri de sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Benzer Yazılar

5G teknolojisi ne zaman yaygınlaşacak?

5G teknolojisi, mobil cihazlar için daha hızlı ve daha kararlı bir internet bağlantısı sağlayan bir teknolojidir. 5G teknolojisi, dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaya başlanmıştır, ancak Türkiye’de henüz tam olarak yaygınlaşmamıştır.   Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, 5G teknolojisi için frekans ihalesinin 2022 yılında tamamlanacağını ve 2023 yılında da ilk 5G sinyalinin vatandaşların hizmetine sunulacağını açıklamıştır. Ancak 5G teknolojisinin tam olarak yaygınlaşması için altyapı, cihaz ve lisans gibi birçok faktörün de hazır olması gerekmektedir. Bu nedenle, 5G teknolojisinin Türkiye’de ne zaman yaygınlaşacağı kesin olarak bilinmemektedir.   Bazı uzmanlar, 5G teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması için 2025-2030 yılları arasını işaret etmektedir.

WhatsApp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması: Telegram

Telegram Nedir? Güvenilir Mi? WhatsApp uygulamasını bilmeyenimiz yoktur. Telegram da aynı WhatsApp içerikli bir uygulamadır ama kendini çok iyi pazarlayamamış ve öne çıkamamıştır. En son WhatsApp’da bulunan gizlilik ayarlarının değişimi insanları kuşkuya düşürdü ve gözler başka uygulama aramaya başladı. Bunlardan biri de Telegram oldu. Peki, Telegram nedir? Telegram’ın İçeriği Nedir? Telegram, bir insanlar arasında iletişim kurmak için kurulmuş bir mesajlaşma uygulamasıdır. Gizliliğe önem veren bir uygulamadır. Mesaj yollayan kişinin belirlediği bir süre de mesajlar kendini imha eder ve bu sayede 3. kişiler mesajlara ulaşamaz. Normal silmediğiniz mesajlarda da sadece iletilen kişilerin dosyalarında bulunur. Ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa mesaj bildirimi gider ve bu sayede gizli bir şey yapılamaz. Herhangi bir dosya göndereceğiniz de 1.5 GB’ı geçmeyecek şekilde iletebilirsiniz. Fotoğraf, hareketli GIF’lar, ses kayıtları gibi şeyler bulunmaktadır. Bilinmeyen numaraları engelleyebilir, son görülmenizi kapatabilir, profilinizi istediğiniz insanlara gizleyebilirsiniz, konum paylaşımı yapabilir, çevrenizdeki insanların konumlarını izleyebilirsiniz, yanlış yazılan mesajı her iki taraftan da […]

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro İncelemesi

İOS 4 yıl önce

Apple teknoloji devi iPhone 12 serisini kullanıcılarına büyük sürpriz yaparak ani bir haberle iPhone 12 serisini duyurdu. Apple teknoloji devi iPhone 12 serisinde iddialı ve en hızlı çip’e sahip olduklarını (A14 bionic chip), ayrıca  muhteşem performans sergileyeceğine dair çok iddialılar. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Fiyatları Ne Kadar ? iPhone 12: 128 GB 799 dolar / 256 GB 899 dolar, iPhone 12 Pro: 128 GB 999 dolar / 256 GB 1.099 dolar / 512 GB 1.299 dolar,   Gelin hep birlikte iPhone 12 ve iPhone 12 Pro serisini yakından inceleyelim. iPhone 12  6.1 inç Super Retina XDR ekrana sahip. Ekranın daha dayanıklı ve düşmelere karşı daha sağlam materyal’dan oluşturulmuştur. iPhone 12 serisinde 5 renk seçeneği bulunmakta. (Siyah, Beyaz, (PRODUCT)RED , Yeşil, Mavi) Çift sim destekli olup (nano SIM ve eSIM) 5G desteklemektedir. iPhone 12 serisi hafıza olarak, 64 GB, 128 GB, 256 GB kapasite seçenekleri mevcut. Ağırlığı 162 gr. […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele