WeChat Nasıl Bir Uygulamadır?

Sosyal medya uygulamaları, tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Bunların içinde en çok Facebook, Twitter, İnstagram gibi uygulamalar...

WeChat Nasıl Bir Uygulamadır?
Eklenme Tarihi: 17 Temmuz 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 2.406 views

Sosyal medya uygulamaları, tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Bunların içinde en çok Facebook, Twitter, İnstagram gibi uygulamalar kendisini gösteriyor. Sanal dünyanın profilleri ile mutlu olan insanlar, farklı sosyal medya araçları ile bir yandan da dünyalarını daha yaşanır kılıyorlar. Özellikle iletişim ve haberleşme anlamında kullanılan pek çok sosyal medya uygulaması, bu doğrultuda değerlendiriliyor. Her ne kadar Facebook ya da Twitter gibi çok bilinmese de, en az onlar kadar kullanılan bir sosyal medya uygulaması daha var; WeChat!

WeChat, aynı Facebook mantığı ile çalışan, ancak özellikle mobil cihazlar için çok daha fazlasını vaat eden bir uygulama olarak tanımlanabilir. Her kullanıcı, bu uygulama içinde bir profile sahip oluyor. Profiller aracılığı ile duvarlarda paylaşımlar yapılabiliyor iken, aynı paylaşımlara beğeni ve yorum da yapılabiliyor. Tüm bunların yanında, WeChat’in haberleşme noktasında da önemli bir avantajı var; hem görüntülü, hem de normal şekilde ve ücretsiz biçimde haberleşmek, bu uygulama ile mümkün hale geliyor.

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti’nde, biraz da Facebook ve Twitter’ın yasaklanması ile ünlenen bu uygulama, müthiş kalabalık bir pazara hitap ettiği için en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Öte yandan WeChat, Avrupa ve Amerika pazarında da gözünü yukarılara dikmiş durumda. Uygulama giderek geniş kitlelere ulaşıyor.

indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları