Ağda Yinelenen Bir Ad Var Hatası

Ağda yinelenen bir ad var hatası alıyorsanız bu hata zaman zaman sizin internet erişiminizi de engelleyebilir. Ağda yinelenen bir ad var hatası...

Ağda Yinelenen Bir Ad Var Hatası
Eklenme Tarihi: 29 Ekim 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 1.022 views

Ağda yinelenen bir ad var hatası alıyorsanız bu hata zaman zaman sizin internet erişiminizi de engelleyebilir. Ağda yinelenen bir ad var hatası aynı ağda sizin bilgisayarınızla aynı bir ismi taşıyan bir bilgisayar  olduğunda karşınıza gelir. Aynı ağda ibaresini biraz daha açacak olursak aynı modem yada server üzerinden ağ erişiminiz olduğu anlamına gelmektir. Ağda yinelenen bir ad var hatasından kurtulmak için aynı isimde olan bilgisayar adlarından herhangi birisi değiştirmek gerekmektedir.

 

Ağda Yinelenen Bir Ad Var Hatası Çözümü (Bu çözüm windows 7, 8, xp ve vista gibi bütün işletim sistemlerinde geçerlidir.)

Masaüstündeki bilgisayar simgesine üzerine gelip mouse ile sağ tuş’a tıklıyor ve özellikler seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra açılan sayfada sol kısımdaki menüde gelişmiş sistem ayarları yazısına tıklıyoruz.

Ağda Yinelenen Bir Ad Var Hatası Çözümü

Daha sonra yukarıdaki gibi bir menü gelecek bu alanda yukarıdaki menülerden “Bilgisayar Adı” menüsüne giriş yapıp 1 kırmızı kutu etiketli değiştir butonuna tıklıyoruz daha sonra yukarıdaki resimin sağ tarafındaki gibi bir pencere açılacak burada bilgisayar adınızı değiştirip tamam diyoruz. Ağda yinelenen bir ad var hatasını tekrar almak istemiyorsanız bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın sorununuz çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları