Apple Anten Gizlerken Bile Patent Alıyor

Haberimizin başlığı sizin için bir trolleme gibi gelebilir; ancak değil! Teknoloji devi Apple, İphone arkasındaki anten çizgilerini göstermemek...

Apple Anten Gizlerken Bile Patent Alıyor
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 529

Haberimizin başlığı sizin için bir trolleme gibi gelebilir; ancak değil! Teknoloji devi Apple, İphone arkasındaki anten çizgilerini göstermemek için, patentli tasarımı ile dikkat çekiyor.

iPhone modellerinin arka kısmında, iki adet ince bant bulunmaktadır. Bu bantlar her ne kadar tasarım adına oraya konulmuş gibi dursa da, yetkililerin zorunlu olarak o bölümde kullandıkları bantları oluşturmaktadırlar aslında. Çünkü bu çizgiler, telefonun anten çizgileridirler ve görüntü olarak da tasarımı bozmaktadırlar. Bu nedenle Apple, söz konusu alanı yeniden dizayn etmiş ve patentini de almıştır.

Bu patent ile İphone’un hücresel ağ gücü, çekim durumu, internete erişim kolaylığı gibi noktalarda sorun yaşanmamaktadır. Fonksiyon olarak cihaza bir yük gelmediği gibi, aynı zamanda cihazın tamamen metalik bir görüntü alması da bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Kullanıcılarının bağlantı hızı ve performansı hakkında oldukça hassas olduklarını bilen firma, geliştiricileri aracılığı ile kesinlikle anten gibi kritik öğelere kısıtlamalar getirecek tasarımlarda bulunmamaktadır. Örneğin yeni MAC cihazları da komple metal kasa olmasına rağmen bağlantı ve hücresel erişim ile ilgili en ufak bir sorun dahi yaşanmamaktadır.

Apple, görselliğe önem verdiği kadar kullanım kolaylığına ve performansa da önem veren bir firma olduğu için, almış olduğu bu patent ile hem cihazın etkinliğini bozmamakta, hem de görsel açıdan sağlam bir tasarımı ortaya çıkarmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.