Geliştiricilerin Apple Watch Aşkı

Ne zaman ki bir teknoloji haberi görsek, haberin tamamı ya da bir kısmı, büyük teknoloji şirketlerine bir şekilde temas ediyor. Özellikle Apple,...

Geliştiricilerin Apple Watch Aşkı
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 579 views

Ne zaman ki bir teknoloji haberi görsek, haberin tamamı ya da bir kısmı, büyük teknoloji şirketlerine bir şekilde temas ediyor. Özellikle Apple, hem çıkardığı teknolojiler ile, hem de teknoloji dünyasına yön vermesi ile kendini gösteren ve diğer firmalara ilham veren bir oluşum olarak meydanda yer alıyor.

Son dönemlerde hem akıllı telefonları olan İphone’lar, hem tabletler, hem de diğer teknolojileri ile konuşulan Apple, geçtiğimiz aylarda çıkardığı akıllı saatler ile de gündem olmuştu. Apple CEO’su Tim Cook, yaptığı her açıklamada kullanıcıların beklentilerini karşılamaya devam edeceklerini belirtmeye devam ederken, son bir demeç de geçtiğimiz gün geldi. Apple Watch özelinde açıklamalarda bulunan Cook, Çin’de Bloomberg Businessweek’e röportaj verdi.

Son zamanlarda uygulama geliştiricilerinin Apple Watch’a yoğun bir ilgi gösterdiklerinden bahseden Cook, hatta bu ilginin iPhone ve iPad’e olan sevdadan daha büyük olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda Cook, Apple’ın gelirlerinin büyük bir kısmını sağladığı Çin pazarında, Apple Watch’un altın renkli modelinin ön planda yer aldığını da söyledi. Sözlerine rakamlarla devam eden Cook, an itibari ile 3.500 geliştiricinin Apple Watch için uğraştığını belirtti.

Öte yandan diğer cihazların geliştirici sayılarına da değinen Apple CEO’su, 2008 model bir İphone için 500 geliştiricinin çalıştığını, bu sayıların genelde bu şekilde kaldığını, ancak akıllı saatlerin rekor kırdığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları