Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır ? telefonumuzda oyun oynarken oyunu puanınızın resmini çekmek yada telefonda yaptığınız...

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?
Eklenme Tarihi: 15 Eylül 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.428

Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır ? telefonumuzda oyun oynarken oyunu puanınızın resmini çekmek yada telefonda yaptığınız işlemlerin ekran görüntüsünü arkadaşlarınızla paylaşmak isteyenler artık QuickMemo android uygulamasıyla android telefonlarından ekran görüntüsü alabilecek. QuickMemo Lg marka telefonlar için üretilmiş kullanımı oldukça basit bir ekran görüntüsü yakalama programıdır. QuickMemo uygulamasının sadece lg değil HTC, Samsung, Sony General Mobile marka cihazlarla da rahatlıkla kullanabilirsiniz bunun için google play store’den Quickmemo diye arama yapıp uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Peki ya QuickMemo’dan nasıl ekran görüntüsü alınır ?

2 farklı yöntemle Quickmemo’dan ekran görüntüsünü çekip kayıt edebilirsiniz.

1.) Telefonunuzun üst menüsündeki Quickmemo’yu açarak direk ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz.(Aşağıda menünün resmi katılmıştır sol kısmında QuickMemo uygulamasının üzerine tıklayarak programı aktif edebilirsiniz. Not : bu resim QuickMemo programı aracılığıyla çekildi.)

Quickmemo ekran görüntüsü

2.) Quickmemo uygulamasını aktif etmek için ses artırma ve ses azaltma tuşlarına aynı anda basarak Quickmemo’dan ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.