Yeni Mobil Ödeme Sistemi; Android Pay!

Teknolojiye ve bilişim sektörüne yön veren kuruluşların başında gelen Google, geçtiğimiz akşam bir dizi yenilik ve teknolojiyi basına duyurdu....

Yeni Mobil Ödeme Sistemi; Android Pay!
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 600 views

Teknolojiye ve bilişim sektörüne yön veren kuruluşların başında gelen Google, geçtiğimiz akşam bir dizi yenilik ve teknolojiyi basına duyurdu. Kuşkusuz ki yapılan tanıtımların içinde en çok dikkat çeken nokta, yeni bir mobil ödeme sistemi olan Android Pay üzerinde oldu.

Android Pay, ilk defa Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkmıştı. Detaylı bir biçimde tanıtılarak teknoloji ve mobil dünyaya kazandırılan Android Pay, Apple Pay ve Samsung Pay gibi bir işletim düzeni ve mantığı ile çalışıyor. Google’ın kendine ait olan bu mobil ödeme sistemi, mobil cihazlarda yer alan yakın saha iletişimi (NFC) özelliğini kullanıyor ve bu yönde çalışma sergiliyor. Öte yandan bu sistem, normal mağazalarda yapılan alış verişlerde de hızlı ödeme desteği sunuyor.

Sistemin sorunsuz çalışması açısından, Android KitKat sürümünün güncel halinin cihazlarda yüklü olması gerekiyor. Aynı zamanda, Android M ile beraber ödeme yapılmak istenirse, parmak izi okuyucu da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Android Pay, önemli ödeme araçları olan American Express, MasterCard ve Visa desteğini de sağlıyor. Hatta bu sistem, Amerika genelinde bulunan yaklaşık 700 bin mağaza ile şimdiden anlaştı bile. Google bu konuda daha emin adımlar atmak istiyor, çünkü geçmişinde bir Google Wallet faciası bulunuyor.

Özetle Android Pay, iyi tasarlanmış ve bu yönde sağlam adımlar atılmış bir proje olarak hayata geçiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları