6.020 mAh’lık Pili Olan Akıllı Telefon Üretildi!

Akıllı telefonlardaki pil gücü sorunu, hepimizin malumu… Bu cihazları kullanırken hepimizin şarj aletlerini yanımızda taşıması da bu duruma...

6.020 mAh’lık Pili Olan Akıllı Telefon Üretildi!
Eklenme Tarihi: 7 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 620 views

Akıllı telefonlardaki pil gücü sorunu, hepimizin malumu… Bu cihazları kullanırken hepimizin şarj aletlerini yanımızda taşıması da bu duruma ayrıca bir örnek teşkil ediyor. İşte bu noktada, Çin’den öyle bir haber geldi ki, artık pil güçleri ile ilgili bir takım yeniliklerin uygulanması an meselesi…

Çinli telefon imalatçısı Gionee firması, Marathon M3 modeli ile geçtiğimiz yıl tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Çünkü cihaza güç desteği veren pil, 5.000 mAh’lık bir değere sahipti. Bu yıl itibariyle tanıtılan 2 farklı telefon modelinde ise, söz konusu gelişmiş pilin daha güçlü versiyonları kullanılıyor.

Marathon M5 akıllı telefon cihazı, üstün kamera özellikleri ile kendini gösterirken, asıl fark ise gücü hakkında ortaya çıkıyor. 6.020 mAh’lık bir gücün bulunduğu bu modelde, neredeyse tablet cihazlar ile kıyaslanacak bir güç sağlanıyor.

Marathon M5 cihazı ile ara vermeden yapılabilecekler ise şu şekilde belirtiliyor;

– 107 saat müzik dinleme

– 16 saat video deneyimi

– 13 saat oyun oynama

“Goodbye Power Bank” sloganı ile çıkış yapan cihaz, harici şarj istasyonlarına olan ihtiyacı da bir şekilde ortadan kaldırıyor. Cihazın diğer özellikleri arasında ise 5,5 inç’lik 720p bir ekran, 4 çekirdekli işlemci, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza nitelikleri sayılabilir. Bu şekilde oluşturulan cihaz ile farklılık tadılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları