Gta Türk

Oyun dünyası hepimizin aklını başından alıyor. Bilgisayar oyunları, bilgisayarların yaygınlaştığı son 15 yıllık periyotta oldukça sık...

Gta Türk
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.345

Oyun dünyası hepimizin aklını başından alıyor. Bilgisayar oyunları, bilgisayarların yaygınlaştığı son 15 yıllık periyotta oldukça sık şekilde tercih ediliyor. Futbol oyunları, strateji oyunları, savaş oyunları, basketbol oyunları gibi çok çeşitli oyunların yanı sıra, sosyal hayatın içinden gelen ve kişilerin karakterleri temsil ettiği, GTA tarzı oyunlar da bu dünyada yer alıyor. Özellikle Grand Theft Auto olarak bilinen GTA, ilk çıktığı günden bu yana hem dünyada, hem de ülkemizde oldukça sık tercih ediliyor.

GTA oyunu genelinde yapılanlar oldukça basit. Karakteri yönettiğiniz oyunda, bir haritanız ve gerekli durumlarda kullanmak üzere silahlarınız var. Size verilen görevleri sırasıyla yerine getirirken, bir yandan da para ve diğer malzemelere sahip oluyorsunuz. İstediğiniz arabayı durdurup çalabilirken, bir yandan da polislerin gözüne batmaya başlıyorsunuz ve polisler her köşede sizi arıyorlar. Tüm bunlar olurken, görevleriniz artıyor ve zorlaşıyor. Öte yandan siz suç işledikçe polisler daha güçlü şekilde sizi kapana sıkıştırmaya uğraşıyorlar.

Oyun oldukça zevkli ve eğlenceli. Görevleri anlamaya çalışırken zorlanılan konu ise, bu güne kadar oyunun tam anlamı ile bir Türkçe sürüme sahip olmaması idi. Ancak artık, GTA Türk ile birlikte GTA’nın Türkçeleştirilmiş sürümünü oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.