Messenger Artık Bağımsız Bir Program!

Facebook, kitlelerin birbirleri ile iletişimi konusunda oldukça önemli bir sosyal medya aracı olarak öne çıkmaktadır. Bilindiği gibi dünya...

Messenger Artık Bağımsız Bir Program!
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 471

Facebook, kitlelerin birbirleri ile iletişimi konusunda oldukça önemli bir sosyal medya aracı olarak öne çıkmaktadır. Bilindiği gibi dünya çapında milyonlarca insanın bu site üzerinden oluşturdukları profilleri faal şekilde kullandıkları da doğrudur. Öte yandan söz konusu sosyal medya platformunun mesajlaşma ara birimi olan Messenger, daha öncelerden belli edildiği gibi, ayrı bir uygulama ya da program olarak kendisini piyasaya çıkartmaktadır. Sürecin işleyişini hatırlarsak, birkaç yıl kadar önce mobil ortamda Facebook’tan ayrı bir uygulama gibi yer alan Messenger, zaten ilk ayrılık sinyallerini de bu şekilde vermişti. Fakat Facebook, gün itibari ile Messenger’ı ayrı bir platform haline getirdi. Yani Messenger, artık bağımsız bir program!

Şirketin resmi blog sitesinden yapılan açıklamada, bundan böyle Messenger’ın kullanılması için herhangi bir Facebook hesabı alınmasına gerek kalmayacak. Yalnızca bir profil fotoğrafı, ad soyad bilgisi ve telefon numarası, bu uygulamayı kullanabilmek için yeterli olacaktır. Aslında bu hamle ile elde edilen yeni uygulamanın, Whatsapp türevi bir uygulama olduğu da söylenebilmektedir. Yani, herhangi bir hesap olmadan, doğrudan bu istenilen 1-2 ihtiyacı yerine getiren kişiler, anlık iletişim kurabilecekleri ayrı bir alana sahip olmaktadırlar.  Bu noktada, uygulamanın etkinlik alanı artırılmakta, daha pratik bir kullanım amaçlanmakta ve diğer pek çok yönden Messenger’ın daha iyi hizmet vermesi sağlanmaktadır. Siz de Messenger’ı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir