GreenShot Görüntü Alma Programı

Ekran görüntüsü alma ihtiyacı son dönemlerde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulur bir hale geldi. Eğitim için çeşitli görüntüleri...

GreenShot Görüntü Alma Programı
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.843 views

Ekran görüntüsü alma ihtiyacı son dönemlerde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulur bir hale geldi. Eğitim için çeşitli görüntüleri kaydetmek isteyenler olabileceği gibi, haber sitelerinde haber görüntüsü olarak kullanılabilecek çeşitli görseller için de ekran görüntüleri sürekli kullanılmaya başlandı. Bunların yanı sıra, özellikle firmaların sosyal medya hesaplarından paylaşılan çeşitli sehven yapılan paylaşımlar da tüketicilerin anlık görüntü almaları ile ileride bunları dava konusu haline getirebilecekleri durumunu da ortaya çıkardı. Yani bugün, çok önemli bir firma, söz gelimi ırkçı bir paylaşım yaparsa, bu konuda isteyen tüm ziyaretçiler, uygun bir programla söz konusu ırkçı paylaşımın görüntüsünü kaydedebilmektedir. Bu şekilde de, sosyal medya hesabından silinen bu paylaşımın firma tarafından yayınlandığı kanıtlanmış olmaktadır.

photo

Yalnızca bu tip kötü olaylar için değil, herhangi bir oyunun güzel bir anının ekran görüntüsü de alınarak sitelerde paylaşılabilmektedir. Ya da eğitici faaliyetler için çeşitli videolardan bir takım görüntülerin alınması da söz konusu özelleşmiş programlar ile daha kolay bir hale gelebilmektedir.

GreenShot görüntü alma programı sayesinde, tüm bu ekran görüntüsü alma işlemleri oldukça kolay ve pratik şekilde gerçekleşmektedir. Bu program ile ekranın tamamının ya da bir kısmının görüntüsü kaydedilebilirken, aynı zamanda görüntüler üzerinde çeşitli oynamalar da yapılabilmektedir. Görsellerin kırpma işlemleri, renklendirme ve düzenleme seçenekleri ile GreenShot tam aradığınız gibi bir programdır.

indirmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları