Karşınızda En İnce Ve En Hafif 4 GB Terabyte

Bilindiği gibi depolama ve veri taşıma ihtiyacı günden güne daha önemli bir hal alıyor. Çünkü kişiler, gerek fotoğraflarını, gerek...

Karşınızda En İnce Ve En Hafif 4 GB Terabyte
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 519 views

Bilindiği gibi depolama ve veri taşıma ihtiyacı günden güne daha önemli bir hal alıyor. Çünkü kişiler, gerek fotoğraflarını, gerek belgelerini, gerek ise diğer tüm verilerini belli bir noktada ve güven içinde depolamak, gerekli durumlarda ise bu verileri taşıyabilmek istiyorlar. Aslında bu durum, modern dünyanın kendi kendine oluşturduğu gereksinimlerden kaynaklanıyor. Hızlı ve değişken veri akışı, insanları bu tip yardımcı cihazlara itiyor.

Öte yandan Samsung, bu tip bir taşıyıcı ve depolayıcı ürünü en hafif ve en ince nasıl yapabileceğini düşünerek yola çıkıp, harika bir ürün üretimini gerçekleştirmeyi başardı. 4 TB kapasiteye sahip olan mini harici disk, hem oldukça kolay ve pratik kullanımı ile, hem de küçük boyutlu yapısı ile sektörde büyük bir fark yaratıyor. Bu ürünün kalınlığı, yalnızca 19,85 mm. Ürün ağırlığı ise 236 gram olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung P3, herhangi bir güç kablosuna ihtiyaç duymadan çalışırken, USB 3.0 cihazın gerek duyduğu tüm güç ihtiyacını da karşılamaya yetiyor.

Söz konusu cihazın 2 TB, 1 TB ve 500 GB versiyonları da pazarda yerini alırken, en küçük model ise 14,8 milimetre ve 166 gram ağırlık ile öne çıkıyor.

Cihaz, 2015 Haziran sonu itibari ile satışa çıkacak ve fiyatlar ile ilgili şimdilik bir bilgilendirme söz konusu değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları