Samsung Ve LG’nin Yeni Telefonlarında Göz Okuyucu Da Yer Alacak Mı?

Gelişen teknoloji ve yayılan bilgi birikimi, alanında uzman olan firmaların bir takım yenilikleri sosyal hayata yansıtmasını da hızlandırıyor....

Samsung Ve LG’nin Yeni Telefonlarında Göz Okuyucu Da Yer Alacak Mı?
Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 522

Gelişen teknoloji ve yayılan bilgi birikimi, alanında uzman olan firmaların bir takım yenilikleri sosyal hayata yansıtmasını da hızlandırıyor. Teknolojinin yansımalarının görüldüğü her alanda aynı durum yaşandığı için, özellikle de akıllı telefonlarda en ufak bir inovatif hamle kendini fazlası ile hissettiriyor.  Son olarak gelen duyumlar ise, göz okuma sistemlerinin Asya pazarından Avrupa ve Amerika yörüngesine de girecek durumda olması ile ilgili… Bu pazarda uzun süredir konuşulan göz okuma sistemi, önümüzdeki süreçte Samsung ve LG başta olmak üzere bir takım markalar ile daha da yayılacağa benziyor.

Giderek güvenlik önlemlerinin artırıldığı akıllı cihazlarda, son olarak Apple tarafından parmak izi metodu cihazlara yerleştirilmişti. Iphone 5S ile birlikte hayatımıza giren bu güvenlik tedbirine ek olarak, Güney Kore menşeli dedikodular da göz okuma sisteminin bu tip bir güvenlik tedbiri olması nedeni ile bazı telefonlar sayesinde hayatımızda olacağına işaret ediyor. Bu noktada da LG ve Samsung markaları ön plana çıkıyor.

Akıllı telefonun güvenlik tedbirlerini artırmak, yabancı kişilerin ya da kötü emelli insanların telefonlar aracılığı ile işlemler yapmalarını engellemek için, kopyalanamayan enden özelliklerden birisi olan göz yapılarının bu şekilde cihazlarda yer alması, teknoloji dünyasını derinden sarsacağa benziyor. Özellikle teknoloji firmaları, yeni amiral gemilerinde bu özelliğe yer verebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.