Teknolojik Ürünlerdeki Fiyat Farkına Dikkat !

Bu başlık biraz garip oldu ama son zamanlar da dikkatimi çeken bir konudan bahsetmek istiyorum. Bir çok mağaza da yada internet sitesinde herhangi...

Teknolojik Ürünlerdeki Fiyat Farkına Dikkat !
Eklenme Tarihi: 30 Haziran 2019 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 556 views

Bu başlık biraz garip oldu ama son zamanlar da dikkatimi çeken bir konudan bahsetmek istiyorum. Bir çok mağaza da yada internet sitesinde herhangi bir ürün alacağınız zaman bazen çok ciddi farklar olabilir aynı ürün yada benzer ürün diye çoğu zaman hepimiz daha uygun fiyatlı olan ürünü seçiyoruz. Peki ya daha uygun fiyatlı diye aldığımız ürün size uygun değilse! işte tam da bu noktadan bahsedeceğim…  Derin bir nefes alın ve aşağıdaki paragraftan devam edin : )

Teknolojik Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 

Geçen hafta flash diskimin boyutunun artık yeni teknolojiye göre ufak kaldığını farkettim. Kardeşim için ekran kartı almayan gittiğimde gelmişken birde flash disk alayım dedim. Neyse 16 gb yeter programlarımı ve  *** .iso dosyalarımı koyar boot yapar kullanırım dedim 🙂   usb 3.0 olsun 16 gb olsun yeter marka önemli değil dedim 🙂 neyse aldım bir tane markasız mavi soketli sanırsın usb 3.0 🙂 eve geldim usb 2.0:) 27 TL’ye aldım ama 35-40 tl bandın da normal fiyatı 🙂 bu çok ufak bir örnek aslında size vermiş olduğum çoğu kişi artık 2.0 mı kaldı diyor pat atlıyor alıyor geçtiğimiz hafta bir market zinciri 32 gb flash getirmiş 30 tl’den satıyor ama özelliklerde açıklama yok usb versiyonu yok 🙂 o yüzden aynı ürün sanıp uygun fiyat sanıp hemen atlamayalım arkadaşlar .

tekno

Bir başka örnek daha vereceğim henüz bitmedi sevgili dostlar, teknolojik bir ürün alıyorsunuz mesela bir  işlemci alın diyelim ve piyasa fiyatının 300 tl aşağısına alın mükemmel gözüküyor demi, garanti belgesi de var ooo süper dediniz. Hani cep telefonlarında yapılan oyun var ya ithalatçı firma garantisi 🙂 ondan TSE standartlarına göre zaten 2 yıl minumum garanti verilmesi gerekiyor bu tarz ürünlere ve ithalat yapılan ürünler zaten Türkiye’de daha ucuza satılması için yapılıyor amacı da odur belki ürünler aynıdır yada başka marka aynı özelliktir ama aynı hizmeti alamayabilirsiniz.  Sırf 2 yıl garanti vermek için paravan firmalar mevcut lafta Türkiye’de 50 tane bayileri var vs vs. aman bu tarz olaylara dikkat edin sevgili dostlar, sizlerde konu hakkında bilgi sahibiyseniz uyarmanız gereken noktaları lütfen yorum kısmında bize iletin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları