Facebook virüsü nasıl temizlenir ?

Facebook virüsü nasıl temizlenir ? - Son zamanlarda sosyal medyanın yaygın kullanılmasıyla facebook kullanıcıları hedef alan çeşitli spam...

Facebook virüsü nasıl temizlenir ?
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 1.675 views

Facebook virüsü nasıl temizlenir ? – Son zamanlarda sosyal medyanın yaygın kullanılmasıyla facebook kullanıcıları hedef alan çeşitli spam virüsler kullanıcılarına zor anlar yaşatmakta. Bu virüslerin amacı facebook sayfalarına kullanıcı çekmek, herhangi bir ürünün reklamını yapmak yada internet sitelerinin popülerliğini artırmak için yapılmaktadır. Çoğu zaman sansürsüz fotoğrafları haber şeklinde otomatik olarak paylaşım yapan spam haberler olarak gözükse de zaman zaman spam haberlere daha çok kullanıcıyı hedefledikleri için müzik klibi çektim, video klibim yayında tarzında paylaşımlar gözlemlenmektedir. Facebook üzerinden bulaşan facebook virüsü diye adlandırılan spam mesajlar aslında tamamıyla kullanıcının hatası yüzünden bulaşmaktadır. Nedir bu hata derseniz bir arkadaşınız video paylaştığında onu izlemek istiyorsunuz ancak sizi bir uygulamaya yönlendiriyor bu videoyu izlemek istiyorsanız uygulamayı yükleyin diyor sizde tabi ki facebook’un uygulaması  sanıp güveniyor ve uygulama kullanım koşullarını otomatik olarak kabul ediyorsunuz. Dolayısıyla spam haberlere kendi elinizle izin veriyorsunuz ve bu spam haberlere yasal olarak hiç bir yaptırım uygulanmıyor.

Peki ya bu Facebook virüsü nasıl temizlenir ? facebook’taki spam haber ve virüsleri nasıl kaldırırız, temizleriz yada sileriz diyorsanız aşağıdaki adımları lütfen tek tek uygulayınız.

1. ) Facebook hesabınıza başka bir bilgisayardan yada telefondan giriş yapınız, daha sonra Ayarlar/Uygulamalar bölümünden güvenmediğiniz ismini duymadınız bütün uygulamaları silip engelleyiniz. Eğer uygulamar bölümüne giriş yerini bulamadıysanız https://www.facebook.com/settings?tab=applications buraya giderek direk giriş yapabilirsiniz.

2.) Google Chrome kullanıcıysanız Ayarlar/uzantılar (giriş için kısayol adres satırına chrome://extensions/ yazabilirsiniz.) bölümündeki bütün eklentileri silin, eğer uzantılar bölümüne giriş yapamıyorsanız virüs sadece facebook hesabınıza değil tarayıcınızada bulaşmış demektedir.Uzantılar bölümüne giriş yapamıyorsanız denetim masası/program ekle-kaldır bölümünden google chrome tarayıcısını komple kaldırıp yeniden kurulum işlemi yapınız.

3.) Bütün işlemleri yaptıktan sonra facebook hesabınızın şifresini güvenli bir bilgisayarda değiştirin.

Avira Free Antivirüs

4.) Yukarıda bahsedilen işlemleri tamamladıysanız bilgisayarınızı güvenli tutmak için ücretsiz olarak virüs programı avira free anti virüs programını bilgisayarınıza kurun. Programı kurmak için sitemizde http://www.fullturkceindir.com/avira-free-antivirusle-temiz-kalin.html bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

ccleaner

5.) Şayet işini garantiye alanlardansanız bazı virüs programları bilgisayarın kayıt defteri dosyalarına da zarar vermekte buda kısa süre içerisinde sorun yaratmazsa da ilerleyen günlerde bir takım sorun oluşturabilir fakat korkmayın kayıt defteri dosyalarınızı düzeltmek için bilgisayarınıza format atmanıza gerek yok kayıt defteri onarıcı program olan C Cleaner programını bilgisayarınıza kurup kayıt defteri hatalarınızı giderebilirsiniz. Programa ulaşmak için sitemizde aramaya yapabilir veyahut http://www.fullturkceindir.com/ccleaner-full-turkce-indir.html adresinden edinebilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen Facebook virüsü nasıl temizlenir ? kaldırma ve silme yöntemleri tamamıyla yapıcıdır ve çözüm odaklıdır eğer yukarıdaki adımları uyguladığınız halde facebook virüsleri temizlenmiyorsa emin olun atladığınız bir yer vardır bu makaleyi yazarken daha önce  çeşitli müşterilerimin başına gelen sorunları bu şekilde uygulamış ve çözmüş bulunmaktayım. Her şeye rağmen yinede virüsten kurtulamadıysanız konu altına yorum olarak virüsle ilgili bilgiyi iletin sizin için hemen çözüm üretelim.

Facebook virüsü nasıl temizlenir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları