Android telefondan televizyona görüntü aktarmak

Eskiden bir telefondan televizyona görüntü aktarmayı bırakın flash diski takmak bile bir hayaldi. Ancak teknolojinin hızla gelişmesiyle artık...

Android telefondan televizyona görüntü aktarmak
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2015 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.229

Eskiden bir telefondan televizyona görüntü aktarmayı bırakın flash diski takmak bile bir hayaldi. Ancak teknolojinin hızla gelişmesiyle artık android telefonunuzda herhangi bir resim, video, müzik yada ekranın görüntüsü komple aktarabilirsiniz.

Android telefondan televizyona görüntü aktarmak için kullanabilecek 2 farklı yöntem bulunuyor. 1.Yöntem eğer televizyonunuz wifi yani kablosuz ağ desteği varsa aynı modem’i kullanarak rahatlıkla görüntüleri aktarabilirsiniz. Bu işlemde genelde televizyonlar resim, video ve ses aktarımı sağlıyor ancak ekranın komple görüntüsünü aktarmak mümkün değil tabi ki yeni modem televizyonlarda bu biraz daha farklılık gösterebilir.

Android telefondan televizyona görüntü aktarmak için 2. yöntem ise herhangi bir kablosuz ağ desteği olmadan android telefonunuz mini hdmi çıkışı sayesinde yapılan bir görüntü aktarımıdır. Bu yöntemde ekran görüntüsünü komple aktarabilirsiniz.
android telefondan televizyona görüntü aktarma kablosu
Bu yöntemde kullanılan kablo yukarıda resimdeki gibidir. 1 ucu televizyonun hdmi girişine uyumludur. Diğeri ise telefonunuza uyumludur. Bu kabloyu vatan bilgisayar gibi firmalardan temin edebilirsiniz ancak piyasa fiyatı biraz pahalı oluyor vatan’da bu tür ufak şeylerin onun için elektronik malzeme satışı yapan toptancı niteliğinde esnaflardan anlamanız daha iyi olacaktır. Eğer Adana’da yaşıyorsanız Okan elektronik’ten bu kabloyu temin edebilirsiniz. Ayrıca bu kabloyu alırken telefonunuzda yanınızda olsun test işlemini gerçekleştirirsiniz aldığınız an. Android telefondan televizyona görüntü aktarmanın nasıl olduğunu umarım bu yazımızda sizlere anlatabilmiş ve yardımcı olmuşuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.