Ekranı Kırılan Televizyonları Nasıl Değerlendirilmeli ?

Teknolojinin hızla geliştiği ve pazarlama stratejilerinin tavan yaptığı bu yıllarda kırılan televizyonlar maalesef çöpe atılarak çok büyük...

Ekranı Kırılan Televizyonları Nasıl Değerlendirilmeli ?
Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2019 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 1.292 views

Teknolojinin hızla geliştiği ve pazarlama stratejilerinin tavan yaptığı bu yıllarda kırılan televizyonlar maalesef çöpe atılarak çok büyük israflar yapılmakta ve sistemin getirmiş olduğu bu düzene kimse dur dememektedir. Bu makalemizde sizlere ekranı kırılan televizyonları nasıl değerlendireceğimizi, çöpe mi atmalıyız yoksa tamir mi ettirmeliyiz ? konularına değineceğiz.

Halk arasında ekranı kırılan televizyon desek de aslında ekranların 3-4 farklı bozulma ve kırılma sebepleri olabiliyor. Bunlar en yaygın olanı Dış Panel, iç Panel ve Led arızası olarak değerlendirebiliriz. Dış Panelin kırık olduğu zaten gözle gözlemlenebiliyor ancak model model değişmekle birlikte bazıları komple panel değiştirmek gerekebiliyor. Aynı cep telefonları gibi düşünün bazen dış dokunmatik ekran kırılıyor ve hassasiyet gidiyor ama görüntü oluyor ya işte tamda olay oradaki gibi bazen dokunmatik ekranı sadece bulup değiştirtebiliyor ama fabrika çıkışı gibi stabil olamayabiliyor. İç panelin mürekkep akması gibi bir siyahlık mevcutsa o ekranın değişmesi gerek kayıtsız şartsız bir diğer sıkıntı ise led arızası bazen tv’leri sağı solu karaltı içerinde olabilir yada tamamı karanlık ama ekranın dışında bir darbe yada vurma, düşme gibi sıkıntılar olmadıysa televizyonunuz da led değişimi yada tamiratı gibi yollar izlenip büyük masraflardan kurtulabilirsiniz.
ekrani-kirik-led-tv
Ekranı kırılan televizyonları satmalı mı ? atmalı mı ? tamir mi ettirmeli ?
Yazımızın başında belirttiğimiz gibi televizyon pazarı artık öyle bir pazar haline dönüştü ki cep telefonu gibi sürekli değiştirir olduk çünkü çoğu televizyon servisi efendim ekran fiyatı televizyon fiyatıyla hemen hemen aynı yeni televizyon almanızı öneririz muhabbeti yapmakta, aslında durumu ülkemizde üretim olmamasından ve bu yedek parçaları da tv markası artık hangi firma ise bilinçli olarak abartılı fiyatlarla bayilerine satmasında kaynaklı, böyle bir büyük pazarlama statrejinin olduğunu ortamda size bir kaç önerimiz olacaktır.

Ekranı kırılan Led Tv Ucuza Tamir Ettirme
1. ) Öncelikle internetten , servisten yada standart tv tamircilerinden ikinci el çıkma panel olup olmadığını sorun özellikle internetten elektrik arızası sebebiyle anakartı yanan ve bozulan bir çok televizyon mevcut bunları satın alıp ekranlarını değerlendirebilirsiniz.

2. ) Televizyonuzun markası ve modeli hariç birde led panelinizin modeli bulunmaktadır ve bu paneli bir çok farklı marka kullanabilmektedir. Televizyonunuzu eğer elektronik işlerinden anlarım sökerim diyorsanız sökün ve panelin arkasındaki model numarasını not edin ve internette araştırma yaparak bu paneli başka hangi markaların kullandığını öğrenebilirsiniz bu sayede farklı markaya bakan servisleri arayıp panelin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Özellikle vestel gibi yerli üretim yapan firmaları araştırmakta fayda var.

3.) Konut Sigortanız varsa poliçelerinize göz atın. Nasıl yani diyenleri duydum sanki. Hemen açıklayayım; özellikle evlerini banka kredisi kullanarak alanlara banka tarafından zorunlu konut sigortası yaptırmaktadır ve bu sigorta kapsamına göre değişmekle birlikte özellikle hırsızlık ,taşınma , temizlik ve yer değiştirme gibi televizyonun ekran kırılma masraflarını karşılamaktadır. Bu sayede sigortadan tv piyasa değerinin fiyatını alabilir ve yeni televizyonunuza kavuşabilirsiniz.

Sizlerinde aklınızda led tv tamir ettirme ve almaya alakalı fikirleriniz varsa yorum alanında belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları