Apache OpenOffice

Ofis programlarının ne denli önemli olduğunu artık bilmeyenimiz yok. Yazı yazmak için, tablolar oluşturmak için, hesaplamalar yapabilmek için,...

Apache OpenOffice
Eklenme Tarihi: 18 Mart 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.211 views

Ofis programlarının ne denli önemli olduğunu artık bilmeyenimiz yok. Yazı yazmak için, tablolar oluşturmak için, hesaplamalar yapabilmek için, sunumlar hazırlayabilmek için ve benzer şekilde çok sayıda işlem gerçekleştirmek için dünya üzerinde milyonlarca kişinin çeşitli ofis programları kullandığını biliyoruz. Özellikle büyük şirketlerden küçük şirketlere, ticaretin ve endüstrinin her alanında aktif olan kuruluşlardaki işlemler ve evraklar da ofis programları aracılığı ile yapılıyor. Bu noktadan bakıldığında, en yaygın şekilde kullanılan Microsoft Office programları sektöre yön vermekle birlikte, Apache OpenOffice programının giderek artan bir popülarite yakaladığını da ifade etmek gerekiyor.

Open

İçinde bulundurduğu çeşitli ofis araçları ile hizmet veren Apache OpenOffice programı, hem yazı yazmak, hem metin oluşturmak gibi özellikler için Writer aracını öne çıkarıyor. Tablolarda Calc aracı kullanılırken, vektörel çizimler için Draw ve veri tabanı işlemleri için Base aracı sahnede yer alıyor. Tüm bu araçların yanı sıra, Impress aracı ile sunum hazırlamak ve Math aracı ile formül düzenlemek de mümkün bir hale geliyor.

Apache OpenOffice programı, Microsoft Office programlarını açabiliyor. Bu uzantılarda herhangi bir sorun yaşatmayan, üstelik programları açtığı gibi kullandırmaya da gayret eden bu program, yalnızca makrolar ile ilgili sıkıntılara sahip. Örneğin bir Excel tablosundaki makro bileşenler, bu program bünyesinde aktif hale getirilemiyor. Giderek kullanımı yaygınlaşan bu programı siz de deneyebilirsiniz.

indirmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları