Samsung galaxy s3’e format nasıl atılır

Samsung galaxy s3 marka android işletim sistemine sahip bir telefona sahipseniz ve bu telefonda donma, kasma yada virüs gibi sıkıntılarla karşı...

Samsung galaxy s3’e format nasıl atılır
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.900

Samsung galaxy s3 marka android işletim sistemine sahip bir telefona sahipseniz ve bu telefonda donma, kasma yada virüs gibi sıkıntılarla karşı karşıyaysanız acilen samsung s3 telefonunuza format atmanız gerekmektedir.

Sizlere bu yazımızda samsung galaxy s3 nasıl format atılır ? sorusuna cevap vereceğiz. Bu formatla işlemini 3 ayrı başlık altında inceleyeceğiz. Öncelikle cihanızda herhangi bir veri kaybı yaşamamak için önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayınız çünkü veriler silinebilir. Bütün bilgileriniz hafıza kartınızda ise hafıza kartını telefondan çıkartmak iyi bir çözüm olacaktır.

1.) Samsung galaxy s3 fabrika ayarlarına döndürerek format atma :
Menüye giriş yapıyorsunuz ardında Ayarlar / Gizlilik / fabrika ayarlarına sıfırla menüsüne giriş yapıyoruz ve telefonumuz fabrika ayarlarına geri dönüş yapıyor.

2.) Samsung galaxy s3 telefona kod yazarak format atma :
Telefonun arama kısmına gelip *2767*3855# yazıyoruz ve arama butonuna basıyoruz ardından telefonunuz kapanıp geri açılacak ve format işlemini yapmış olacaksınız bu bir nevi fabrika ayarlarının kodlu versiyonudur.

3.) Samsung galaxy s3 hard reset format atma işlemi :
Bu yöntem biraz kafa karıştırsa da direk telefonunuzun içerisinde bulunan room ‘dan yükleme yaparak bütün verileri siler ve telefonu tertemiz eder. Aşağıda format sırasında bize gerekli olabilecek tuşların tanımını resim halinde ekledik.
Samsung galaxy s3 ses açma / kapama , home ve power tuşu

Öncelikle telefonu kapatıyoruz. Ardından ortadaki ana menü yanı home tuşuna ve açma / kapama tuşu olan power tuşuna aynı anda basıp telefonu açıyoruz. Hemen ardından karşınıza wipe data menüsü altıda factory reset menüsünü seçip oradan da reboot now seçip format atma işlemini yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.