Yet Another Cleaner

İnternet dünyası ile bir anda bambaşka kavramların hayatımıza girdiği son yıllarda, bilgisayarların her türlü irili ufaklı tehlike...

Yet Another Cleaner
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 1.230 views

İnternet dünyası ile bir anda bambaşka kavramların hayatımıza girdiği son yıllarda, bilgisayarların her türlü irili ufaklı tehlike karşısında nasıl tavır takındığını gözlemleyebilmek mümkün oldu. Özellikle trojen tarzı zararlı yazılımların bir anda bilgisayarı istila etmesi, çok zararlı olmasa da bir takım virüs tipi eklentiler ile tarayıcıya ya da başka bir organa çeşitli programların yerleşmesi, kullanıcıları rahatsız etmeye başladı. İşte tam da bu noktada devreye, bu tip zararlı yazılımları ya da bilgisayarı yavaşlatan parça programları yok etmekle görevli yeni bir yazılım geldi.

image_531_2

Yet Another Cleaner, özellikle bilgisayar hızını yüksek tutmak için tarayıcıya yapışan tüm eklenti ve yamaları tek seferde tarayıcıdan kaldırabilmektedir. Burada bahsedilen, herhangi bir siteden bulaşarak tarayıcıya oturan ve program ekle / kaldır alanında dahi bulunamayan bir takım programların tarayıcıdan kaldırılması ile ilgili işlemlerdir.

Örneğin, bir internet sitesinde, yanlışlıkla bir yeri tıkladınız ve tarayıcınıza sis farkında olmadan bambaşka bir eklenti kuruldu. Bilgisayarın hızı ile beraber internet hızınızı da düşüren bu eklenti, çoğu zaman denetim masasında dahi görünmeyecek şekilde bilgisayara gizlenir. Söz konusu virüsleri kaldırmak ve temizlemek ise Yet Another Cleaner’ın işidir.

Tasarımı güzel, uygulaması pratik ve performansı yüksek olan bu program, periyodik olarak sürücüleri de güncellediği için tam olarak kaldırılamamış yama tipi program parçalarını da temizlemektedir.

Programı indirmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları