Google play store’a uygulama ekleme

Çok iyi bir android uygulama geliştiricisi olabilirsiniz, yaptığınız uygulama ve oyunların Dünya'da belki eşi ve benzeri olmayabilir ancak...

Google play store’a uygulama ekleme
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı: 1.600

Çok iyi bir android uygulama geliştiricisi olabilirsiniz, yaptığınız uygulama ve oyunların Dünya’da belki eşi ve benzeri olmayabilir ancak potansiyel bir kitle olmadan elinizdeki uygulama ve oyunlar basit bir projeden ibaret oluyor. Günümüzde her şey reklamdan ibarettir. Büyük bir reklam bütçeniz yoksa ilk adım olarak uygulama ve oyunlarınızı büyük bir kitleye sunmak için Dünya’nın ilk android marketi olan google play store’a uygulama ve oyunlarınızı ekleyebilirsiniz.

 

Google play store’a uygulama göndermek için öncelikle google play developer hesabınız olması gerekiyor. Ayrıca 25$ gibi bir ücreti de google’a ödemeniz gerekiyor.

 

Gelin şimdi google play developer’a nasıl üye olunur inceleyelim;

1. Adım : bu https://play.google.com/apps/publish/signup/   bağlantıya tıklayarak geliştirici üyeliği açacağız. Bu işlem için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sözleşmeyi kabul edeceğiniz ( resime tıklayıp büyütebilirsiniz) ve mevcut google hesabınız varsa onunla oturum açabilir yada yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Sözleşmeyi kabul ettikten ve google hesap işlemlerini hallettikten sonra ikinci aşama için aşağıdaki ödeme işlemine devam et butonuna tıklıyoruz.

Google play store'a uygulama ekleme

 

 

2. Adım : bu aşamada google cüzdan hesabı oluşturacağınız muhtemelen aşağıdaki resimdeki gibi bir pencere gelecektir ( resime tıklayıp büyütebilirsiniz). Burada 25$’lık ödeme yapacağız ve google cüzdan hesabı oluşturacağınız bu adımda bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız ilerde sorun yaşamamanızı sağlar.

Google Cüzdan hesabı oluşturma

3. Adım: ödeme işlemini tamamladıktan sonra google play developer hesabımız aktif olacaktır. Bu aşamadan sonra açılan pencereden istediğiniz gibi uygulama ve oyun ekleyebilirsiniz. Ayrıca uygulamalarınızın istatistiklerini takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.