Iphone 6S Daha Da İncelecek Mi?

Teknoloji devi Apple, akıllı telefon pazarını domine ettiği IPhone modelleri ile ilgili, bu modellerin sürekli olarak daha ince ve daha hafif...

Iphone 6S Daha Da İncelecek Mi?
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 594 views

Teknoloji devi Apple, akıllı telefon pazarını domine ettiği IPhone modelleri ile ilgili, bu modellerin sürekli olarak daha ince ve daha hafif olması için çalışmalar yürütüyor. Söz konusu yeniliklerin gerçekleşebilmesi için de cihaz içindeki parçaların çok daha küçük ve hacimsiz olmasını sağlıyor. Son olarak alınan haberler ise, yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen Iphone 6S ile ilgili… Şirket, cihazın arka aydınlatma çipini küçülterek, yerden tasarruf etmeye çabalıyor.

Sizlerin de bildiği gibi, arka aydınlatma çipleri ile ekran aydınlığı sağlanırken, bu çip otomatik aydınlatmayı da aktif halde kullandırabiliyor. Geçtiğimiz aylarda piyasada yerini alan Iphone 6 ve Iphone 6 Plus modellerinde, söz konusu çip 0,6 milimetre kalınlığındaydı. Şimdilerde ise geliştiriciler, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde bu çipin 0,4 milimetre kalınlığında olmasını imkanlı hale getirmeye çalışıyorlar.

Her ne kadar bu fark çok fazla gibi görünmese de, böylesine ufak bir değişimin bile cihazda yaratacağı hafiflik ve incelik etkisi oldukça önem arz ediyor. Eğer söz konusu bilginin doğruluğu teyit edilirse, teknoloji dünyası yeni bir ikileme düşecektir. Ya Apple bu yaratılan boşluğu farklı bir özellik için kullanacak, ya da en ince ve en hafif Iphone yaratılması için kollar sıvanacak. İlerleyen günlerde konu hakkında bir gelişme olursa, durumu sizlere detayına kadar bildireceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları