Periscope Artık Android’te!

Canlı yayın uygulaması Periscope, bildiğiniz üzere Twitter tarafından satın alınmıştı. Uygulamanın İOS işletim sistemli cihazlarda etkin...

Periscope Artık Android’te!
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 439

Canlı yayın uygulaması Periscope, bildiğiniz üzere Twitter tarafından satın alınmıştı. Uygulamanın İOS işletim sistemli cihazlarda etkin olmasının ardından, Android cihazlara da gelmesinin gündemde yer alması çok kısa sürdü ve Periscope, artık Android cihazlarda da kullanılabilir hale geldi.

Mayıs ayının son haftası itibariyle Android kullanıcılarının da erişimine açılan uygulama, 2015 yılının başlarında Twitter bünyesine katılmıştı. Ünlülerin ve siyasetçilerin etkin bir şekilde kullandığı uygulama giderek büyüdü ve geliştirildi. Zaten uygulamanın ilk 10 günde, 1 milyon kullanıcı kitlesine ulaşılması, ayrı bir başarı işaretiydi. Dileyen herkesin mobil cihazlardan canlı yayın yapmasına imkan tanıyan Periscope, son olarak Android işletim sistemli cihazlarda da aktif hale geldi.

Uygulama, Twitter ile uyumlu halde kuruluyor. Önünüze gelen öneriler, Twitter hesabınızdaki arkadaşlarınız ve takip edilebilecek kanallar ile ilgili oluyor. Söz konusu seçeneği atlayarak ekranın sağına geçtiğinizde ise, o sırada dünya üzerinde aktif olan kanallar önünüzde beliriyor. Siz de istediğiniz canlı yayınları o sırada izleyebiliyorsunuz.

Periscope sayesinde böyle bir imkanın var olması, kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılandı. Mobil cihazların da bu kervana katılması ile, olduğundan çok daha interaktif bir hale gelen yer yüzü, anlık paylaşımların canlı yayın tadında uygulanabildiği bir platforma dönüştü. Üstelik yayın sırasında diğer kullanıcıların yorumları ya da haberleşme iletileri de anlık olarak yayın yapana iletilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.