Karşınızda Windows 10’un Yeni Müzik Uygulaması!

Microsoft tarafından büyük beklentiler eşliğinde piyasaya sürülecek olan yeni nesil işletim sistemi Windows 10, giderek daha çok heyecan...

Karşınızda Windows 10’un Yeni Müzik Uygulaması!
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı:

Microsoft tarafından büyük beklentiler eşliğinde piyasaya sürülecek olan yeni nesil işletim sistemi Windows 10, giderek daha çok heyecan yaratıyor. Özellikle de bu işletim sisteminde yer alacak olan araçlar ve modüller de toplum tarafından merak ediliyor. Bu araçların içinde bilindiği gibi yeni tarayıcı Edge, sesli asistan Cortana’nın güncellenen hali, Takvim ve Mail uygulamaları gibi geliştirilmiş servislerin yanı sıra, Micorosft’un yeni müzik servisi de görücüye çıkıyor.

İnternetteki bir takım portallara sızan görüntüler eğer gerçek ise, Microsoft oldukça yalın ve hoş bir ara yüz geliştirmiş durumda. Fakat müzik uygulamasının Spotify’a olan benzerliği de oldukça aşikar. Sol taraftaki menüde, sanatçılar, albümler ve şarkıcılar bulunuyor. Diğer ana araçlar da bu alanda yer alıyor. Seçilen içerik orta kısımda kendini gösterirken, son çalanlar ile önerilenler de sağ menüde kendine yer buluyor.

Şu ana kadar basına sızdırılan ya da şirket tarafından tanıtılan tüm yeni uygulamalar ve araçlar, siyah ile beyaz renklerinin ağırlıkta olduğu tasarımlardan oluşuyor. Yani Microsoft, oldukça sade ve şık bir görsellikler zinciri ile Windows 10’u piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunlar dışında çıkarılan bir diğer fikir ise, yıllardır Windows işletim sistemlerindeki eskimişlik ve yıpranmışlık havasının bu sürüm ile tarihe karışacağı yönünde… Windows 10, oldukça modern ve hoş bir görünüm ile donatılarak geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir