Trampa – Takas Ticareti Uygulaması

Kullanmadığınız eşyalarınızı çöpe mi atıyorsunuz ? Dijitaladam’ın geliştirdiği Trampa isimli mobil uygulama ile artık ihtiyacınız...

Trampa – Takas Ticareti Uygulaması
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2016 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 634 views

Kullanmadığınız eşyalarınızı çöpe mi atıyorsunuz ? Dijitaladam’ın geliştirdiği Trampa isimli mobil uygulama ile artık ihtiyacınız olmayan eşyalarınızı takas ederek, hem tasarruf yapın hemde ihtiyacınız olan şeylere para ödemeden sahip olun.

Şuanda Google Play üzerinde yayında olan Trampa uygulaması benzerlerinden oldukça farklı bir konsept ve felsefe ile yola çıkarak mobil ticaret uygulamaları arasından sıyrılıyor. “ Bir adamın çöpü, diğerinin hazinesidir “ sözü ile yola çıkan uygulama günümüz ticaretine eskilerden gelen etkili bir çözüm bulmuşa benziyor.
12MB boyutundaki Trampa uygulaması, 27 oylama ve 4.9 puan ile 4.4 android sürümü üzerinden ki cihazlarda çalışıyor.

Oldukça basit bir kullanıma sahip olan uygulama, yine oldukça basit bir kullanım amacına hizmet ediyor. Uygulamaya Google+ veya Facebook gibi sosyal platformlar üzerinden kolayca kayıt olabiliyorsunuz ve bir kaç adımda Trampa’ya takas yapmak istediğiniz ilanı ekliyorsunuz. Kısa bir onay sürecinden sonra ilanınızın yayına alındığı konusunda bir bildirim alıyorsunuz. Yayındaki ilanınıza diğer kullanıcılar takas teklifleri yapabiliyor veya siz ilanlarınız arasında seçebileceğiniz bir eşyanızı beğendiğiniz ilanlara takas teklifi yapmak için kullanabiliyorsunuz.

Takas teklifiniz, karşı taraftaki kullanıcı tarafından kabul edilirse aranızda özgürce iletişim kurabileceğiniz bir mesajlaşma paneli açılıyor. Bu kısım oldukça iyi düşünülmüş böylece, takas tekliflerini kabul etmediğiniz sürece uygulamada kimse sizi rahatsız edemiyor.

Temelde ki fikir, şuanda mobilde kolay satış ticareti için oldukça popüler olan letgo isimli uygulamadan çıktığını düşünüyor olsak da, temelinde özgün takas fikri ve kullanıcıları bir araya getirme methodu ile benzerlerinden çok farklı olduğu kesin.

Eğer sizinde garajınızda veya evinizde kullanmadığınız eşyalarınız varsa ve çöpe atmak istemiyor, para harcamadan değerlendirmek istiyorsanız Trampa ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Uygulamayı incelediğimizde ufak bir sandal ve araba Trampa etmek isteyen kullanıcıların dahi olduğunu gözlemledik.

Belki de ekonomimizin bütününü oluşturan para olgusunu bir nebze hayatımızda ki yerini azaltacak bir girişim olur diye ümit ediyoruz.

Merak edenler için söyleyelim Trampa şimdilik sadece Play Store ‘da android cihazlar için yayında. Öğrendiğimiz bilgiye göre Nisan ayı içerisinde iOS sürümü ile store’daki yerini alacak.

Android Trampa Takas Ticareti Uygulamasından Ekran Görüntüleri

Trampa Arayüz 1 Trampa Arayüz 2 Trampa Arayüz 3 Trampa Arayüz 4

indirmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları