Whatsapp mavi tik ne oluyor

Whatsapp'ta mavi tik gözükmesi bütün kullanıcıları merak içinde bıraktı. Whatsapp mavi tik uygulamasıyla ilgili merak edilenleri sizler için...

Whatsapp mavi tik ne oluyor
Eklenme Tarihi: 7 Kasım 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 1.161 views

Whatsapp’ta mavi tik gözükmesi bütün kullanıcıları merak içinde bıraktı. Whatsapp mavi tik uygulamasıyla ilgili merak edilenleri sizler için araştırdık. Whatsapp bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda facebook tarafından satın alınmıştı ve facebook yönetimi tarafından whatsapp’ta ufak güncellemeleri ara ara görür olduk. Özellikle facebook messenger uygulamasından  mesajın iletildiği gösteren bir güncellemeyi geçtiğimiz aylarda kullanıcıların deneyimine sunmuştu. Whatsapp’ta mavi tik olay yine facebook messenger uygulamasından esinlenerek mesajınız karşı tarafa iletip okunduğu zaman çıkan bir ifade.

 

Whatsapp mavi tik ne anlama geliyor gelin birlikte biraz daha derine inelim ;

Eskiden tek tık ve çift tık olarak gri renkte olan ifadelere ‘çift tık mavi’de eklendi. Yani  mesajınız gönderildiğinde ‘tek tık gri’, mesajını karşı tarafa ulaştığında ‘çift tık gri’ ve mesajınızı karşı tarafta görüp okuduğunda ‘çift tık mavi’ olarak ifade edilecek.

Whatsapp mavi tik ne oluyor

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları